11-й Одесский международный кинофестиваль на сайте обнародовал конкурсную программу.
В Международную конкурсную программу ОМКФ отобрано 12 фильмов.
- Драматична антиутопія Валентина Васяновича «Атлантида» (Atlantis), яка розповідає про Україну в найближчому майбутньому. Після вторгнення Росії у 2014 році значна частина Сходу країни перетворилась на пустелю, непридатну для людей. Місцеві змушені шукати свій шлях, як жити далі. Стрічка отримала головну нагороду програми «Горизонти» Венеціанського кінофестивалю.
- «Невидимий» (Nematoma) режисера Іґнаса Йонінаса — копродукційна стрічка Литви, України, Латвії та Іспанії. Вона розповідає про Йонаса, якого переслідують тіні минулого і пригнічує рутина. Чоловік проводить час в Карпатах, допоки на танцях у санаторії його не помічає продюсер і пропонує спробувати себе у телепроєкті в Литві. Водночас на Йонаса чекає його старий ворог Вітас, який щойно вийшов із в’язниці.
- Південнокорейський кримінальний трилер «Звірі, які чіпляються за соломинку» (Beasts clawing at straws) — повнометражний дебют режисера Кіма Йон-Хуна. За сюжетом власник ресторану, який доглядає за своєю хворою мамою, знаходить сумку з грошима в шафці сауни. Водночас митник потрапляє в халепу, коли його дівчина тікає з грошима, позиченими у лихваря.
- Драма Івана Остроховського «Служителі» (Servants) знята в копродукції Словаччиною, Румунією, Чехією та Ірландією. Це історія про двох студентів теологічної семінарії у тоталітарній Чехословаччині. У них є вибір: піти на співпрацю або знаходитися під наглядом таємної поліції.
- Французька комедія «На абордаж!» (À l’abordage) Ґійома Брака зосереджена на пригодах тріо, яке вирушає з романтичною місією в імпровізовану поїздку у сільську місцевість.
- Повнометражний дебют режисера Амджажа Абу Алали «Ти помреш у двадцять» (You will die at twenty) створений у копродукції Судану, Франції, Єгипту, Німеччини, Норвегії та Катару. В основі історії — передбачення сільського святителя. Після народження Музаміля він сказав, що хлопчик помре у 20 років. Батько Музаміля не витримав прокляття та пішов з дому, залишивши Сакіну виховувати сина самотужки. Але скоро Музімалю виповнюється 19 і до виконання пророцтва лишається зовсім мало часу.
- Комедійний франко-туніський «Арабський блюз» (Arab blues) режисерки Манель Лабіді знайомить глядача із Сельмою. Після кількох років, проведених у Парижі, дівчина повертається додому в Туніс з мрією — відкрити власну психотерапевтичну практику.
- Драма «Материнство» (Maternal) для режисерки Маури Дельперо перший художній фільм. Знята в копродукції Італії та Аргентини стрічка розповідає про Лу. Вона бунтівна матір-підліток, що живе з донькою Ніною в жіночому притулку, яким керує група монахинь. Прибуття сюди Паоли, симпатичної італійської монахині, збыгаэться зі зникненням Лу.
- «Добровільний рік» (A voluntary year) — німецький драматичний фільм, який зняли режисери Ульріх Колер та Геннер Вінклер. Урс — одинокий лікар, який доглядає свого брата-алкоголіка. Чоловік прагне дати дочці Джетті краще життя, аби вона не застрягла у їхній провінції, і вмовляє її стати волонтером у Південній Америці.
- Трагікомедія «Вечеря в Америці» (Dinner in America) розповідає про панк-рокера та молоду жінку, одержиму своїм гуртом. Несподівано вони закохуються та вирушають в епічну подорож занепалими передмістями Середнього Заходу Америки. Стрічку зняв американський режисер Адам Ремейєр.
- Франко-бельгійський драматичний трилер «Палке кохання» (Adoration) режисера Фабріса дю Велза розповідає про 12-річного Пола. Він живе разом з матір’ю, яка працює в психіатричній лікарні у лісі неподалік їхнього будинку. Одного разу хлопчик зустрічає нову загадкову пацієнтку Глорію, у яку швидко закохується. Глорія переконує Пола разом втекти.
- «Товариш Дракуліч» (Comrade Drakulich) — угорська казка Марка Бодзсара про вампірів часів Холодної війни. Коли один з них прибуває у В’єтнам, за ним встановлюється стеження. Молода пара має дізнатися секрет вічної молодості незнайомця, але раптово між ними виникає любовний трикутник.
В Национальную конкурсную программу вошли 7 полнометражных фильмов.
- Анімаційна фантастична стрічка «Віктор_Робот» Анатолія Лавренишина – це історія про дружбу та пригоди, які відбуваються у далекому майбутньому. Штучна зірка, яка має забезпечувати енергією планети навколо себе, не працює. Єдиний, хто здатен її полагодити – дідусь маленької Віки, який і створив зірку. Але він загадково зник. Разом з помічником роботом Віктором дівчинка вирушає на пошуки дідуся.
- Художній фільм «Урсус. Кавказький бурий ведмідь» розповідає про трьох невдах – грузинського кінорежисера, українського каскадера та канадської захисниці диких тварин, які в 1992 році здійснюють відчайдушну подорож з охопленої вогнем громадянської війни столиці Грузії до Берліна. Копродукційний фільм України, Грузії, Німеччини та Болгарії зняв режисер Отар Шаматава.
- Документальна стрічка Єгора Трояновського «Бєс» розслідує викрадення і ймовірне вбивство добровольця у 2014 році на Донбасі. Його батько, літній рибалка з півдня України, вирушає слідами викрадачів, намагаючись знайти свідків останніх хвилин життя молодого солдата.
- Ігровий фільм «Мій милий дім» Сергія Сторожева описує сварку між трьома дітьми померлої матері. Вони не можуть поділити спільну квартиру, в якій провели все своє дитинство. Наймолодший Паша проти продажу квартири, але сестра і брат вважають інакше. Коли у рідних закінчаться аргументи, вони почнуть робити жахливі, незворотні речі.
- Комедійна драма Джейдена Стівенса «Родина», відзнята у копродукції України та Австралії, розповідає про самотнього чоловіка, який шукає емоційного притулку в організації та документуванні сімейних моментів. До цього він залучає низькопробних імітаторів. Та одного разу стосунки героя з фальшивою сестрою опиняються на межі справжніх.
- Документальна стрічка «Поміж кадрами» режисерки Анастасії Тихої — це історія виняткових стосунків між актором, Тарасом Денисенком, та студентами, що виховувалися в його творчій майстерні.
- Українсько-румунська документальна стрічка Адріана Пірву та Олени Максьом «Не все буде добре» – драма про чорнобильське покоління, яке намагається осмислити своє місце в сучасному світі. 25-го квітня 1986 року молода румунська дівчина на 6-му місяці вагітності відправилась в Україну на екскурсію. Наступного дня вибухнув 4-й реактор найбільшої в Європі атомної електростанції, а у кінці липня повністю сліпим народився Адріан Пірву, син цієї молодої румунки. Лише в результаті фантастичної материнської жертовності й зусиль лікарів дитині частково повернули зір.
Также в Национальной программе будут показаны 11 короткометражных лент.
- «Від цього моменту й назавжди», режисер Ігор Стеколенко (Україна, 2020)
- «Прощавай», Головін, режисер Мат’ю Ґрімар (Канада/Україна, 2019)
- «Нетерпимість», режисер Станіслав Битюцький (Україна, 2020)
- «Двоє», режисер Владислав Вітрів (Україна, 2020)
- «Ой!», режисерка Ольга Золотарьова (Україна, 2020)
- «Ще нам усміхнеться доля», режисерка Жоанна Ракотоарізоа (Україна/Франція, 2020)
- «Шибайголови», режисер Микола Рідний (Україна/Італія/Німеччина, 2020)
- «Альфа», режисерка Олена Рубашевська (Україна, 2020)
- «Поміж тіней», режисер Олександр Стеколенко (Україна, 2020)
- «Чачьо», режисер Віталій Гавура (Україна, 2020)
- «Слава», режисери Марина Нікольчева, Максим Васянович (Україна, 2020)
В конкурсе европейских документальных фильмов покажут 8 лент.
- «Диригування» (Conductivity, реж. Анна-Карін Ґренрус) – це фільм про творче лідерство, розказаний через історії трьох молодих диригентів престижної Академії Сібеліуса в Гельсінкі.
- «Конкурс краси» (The Pageant, реж. Ейтан Іпекер). Щорічно з 2011 року у Хайфі проводиться унікальний конкурс краси. Учасниці — жінки, які пережили Голокост. У розпал цього яскравого видовища їхні особисті травми залишаються такими ж глибокими, як і раніше.
- Фільм «Воєнні канікули»(Summerwar, реж. Моріц Шульц) розповідає про двох 12-річних підлітків, яких батьки записали у літній табір полку “Азов”. Тут навчають бути бійцями, проводять тренування, занурюють у мілітаризоване середовище і готують до того, аби загинути за свою країну у бойових діях.
- «Я – сонце» (I am the sun, реж. Іларія Ґамбареллі) – інтимний портрет італійського дизайнера Лоренцо Ріви та його стосунків з колишнім партнером Луїджі Валієтті. Після краху свого бренду пара змушена працювати в тіні, намагаючись повернути собі престиж у світі моди.
- Стрічка «Я хочу тебе, якщо ти насмілишся» (I want you if you dare, реж. Даґмар Смржова) пропонує абсолютно новий погляд на життя бідної сім’ї, яка живе у селі. Мати-одиначка Мартіна виховує двох доньок, одна з яких народилася з вадами зору, а інша отримала інвалідність після поліомієліту.
- «Сестри Росінанта» (Las hermanas de Rocinante, реж. Александра Кауфман) схожий на кінематографічний роман про дитинство у селі та про першу зустріч зі смертю. В результаті економічної кризи тисячі іспанських коней були покинуті власниками. Група дівчат зібралась, аби дати непотрібним тваринам нове життя.
- «Пророк і прибульці» (The Prophet and the Space aliens, реж. Йоав Шамір) розповідає глядачеві про Раеля, якого прибульці після їхньої раптової зустрічі призначають “останнім пророком”. Так він стає засновником та лідером найбільшої у світі релігії НЛО. Пошуки вірних послідовників допоможуть віднайти відповіді на деякі питання віри.
- «Земля Гевара» (Gevar’s land) режисера Кутайби Бархамджи розповідає про Гевара, який після приїзду із Сирії оселився зі своїм сином та партнером у передмісті Реймса. Чоловік вирішив інвестувати в оренду невеликої ділянки землі, щоб вирощувати там овочі. Режисер знімає компанію протягом чотирьох сезонів, спостерігаючи за тим, як земля часто бунтує проти їхніх сподівань.
Напомним, в этом году фестиваль пройдет в онлайн-формате.