16 жовтня на Новому каналі стартує прем’єра проєкту «Супер Топмодель по-українськи». Телепроєкт цьогоріч геть ламає всі стереотипи про моделей. Незмінна ведуча реаліті, топмодель Алла Костромічова впевнена – говорити у наш час тільки про моду вже неактуально. Тому суперсезон набув іншого концепту: учасниці будуть підіймати гострі соціальні проблеми, які стоять перед суспільством. Це теми екології, захисту тварин, гендерної рівності, толерантності, миру.
Напередодні нового сезону шоу у Києві, на станції метро «Лук’янівська», відбулося відкриття артпростору від «Супер Топмоделі по-українськи». Кожен пасажир підземки тепер може побачити постери, на яких зображені учасниці проєкту, і задуматися про необхідність змін, які так потрібні світу. «Глядачеві більше не хочеться спостерігати булінг. Глядач скучив за чимось творчим. Ми віримо в те, що дівчата, завдяки своїй популярності, зможуть змінити ставлення людей у нашій країні до тих чи інших питань», – сказала Алла на відкритті артпростору.
В ексклюзивному інтерв’ю «Телекритиці» модель і ведуча розповіла про нову філософію телепроєкту, про перспективи, які відкриває телебачення, і про те, як реаліті змінило її саму.
Алла, у цьому сезоні проєкту «Супер Топмодель по-українськи» зібрані учасниці минулих сезонів. Чому обрано саме такий формат?
Ми давно хотіли зробити формат All stars. Глядачі люблять згадувати найяскравіших персонажів з перших сезонів. Про такий формат проєкту ми говорили кілька років. Саме цьогоріч все вийшло якнайкраще, адже ми б, у принципі, не змогли провести кастинг. На один з останніх сезонів до нас приїхали близько 17 тисяч осіб. В умовах обмежень карантину ми б не змогли прийняти багато людей. Тому все склалося прекрасно.
Навесні обговорювалося, що фільмування буде перенесене на 2021 рік, все-таки вирішили не відкладати?
Так. Карантин трохи послабили, і ми зрозуміли, що можемо знімати реаліті. На телеканалі сказали, що ми можемо зробити 10 випусків, інакше не встигнемо до Нового року показати всі. Було багато причин, що вплинули на те, що у цьому сезоні трохи менше епізодів. Але, слава Богу, все відбулося, тому що спочатку все йшло до того, що фільмування переноситься на невизначений термін.
Давалася взнаки нестача масштабу і драйву? Адже фільмування реаліті проходило в умовах карантинних обмежень.
З одного боку – так. На кастинг всі приходять нас дивувати, і за цим завжди дуже цікаво спостерігати. Але компенсацією мені послужило інше: було цікаво, як змінилися учасниці минулих сезонів. За кимось із них ми підглядали у соціальних мережах. У нас ще під час карантину на YouTube виходив проєкт «Експерти на карантині». Ми спілкувалися у Skype, в Zoom з нашими учасниками, давали їм цікаві завдання, запитували, що у них у холодильнику. Це було весело.
У цьому сезоні учасники були готові до всіх випробувань?
Усі свої табу дівчинки пропрацювали у минулих сезонах. Учасники цього сезону, йдучи сюди, розуміли, що на них чекає. Вони позбулися комплексів, подивилися на себе з боку. Вони розуміють свої сильні сторони, які їм хочеться проявити. Вони усвідомлені та зрілі. Дівчата подорожували світом, вони розуміють, як працює моделінг і, якщо їм потрібно зніматися напівоголеними – це не тому, що хтось хоче їх роздягнути. Це робиться для естетики, для правильного образу. Цей сезон проєкту – соціальний. Ми говоримо ще більше про речі, про які говорити загалом не прийнято.
Так, у цьому сезоні реаліті підіймаються теми, які дуже хвилюють суспільство. Ви говорите й про насильство зокрема. Але воно має різні форми: наприклад, є психологічне насильство. Якщо про побої вже не мовчать, то психологічне насильство продовжують терпіти. Як ти до цього ставишся?
Найскладніше у цьому питанні – усвідомити, що ця тема стосується майже кожної людини. Серед моїх подруг є такі, які стикаються з подібним. Це про позицію жертви. Я розумію, чому багато людей про це мовчать. З одного боку, вони знаходяться під психологічним тиском, а з іншого – їм не хочеться, щоб їх вважали слабкими. Це вічна суперечність призводить до того, що люди найчастіше закриваються. Розуміючи, що така форма насильства стосується практично кожного, стає реально страшно.
Як до тебе ставляться учасниці проєкту? Як до мами чи як старшої сестри?
Я себе сприймаю у ролі наставниці, у ролі судді, коучині, тренерки, яка повинна бути й суворою, й одночасно такою, яка підтримає. З одного боку – це мотивація, натхнення, вміння на особистому прикладі показати, як це може бути. З іншого боку – це вимогливість, конструктивна критика.
Проєкт дуже сильно змінює учасниць. Можеш навести конкретні приклади, як хто змінився завдяки реаліті?
Деякі учасники подивилися на своє хейтерство з боку і змінилися. Змінилася Саша Кугат, яка у своєму сезоні була різкою, трохи агресивною. Зараз вона стала спокійніша, усвідомленіша. Відчувається, що всередині у неї щось змінилося. Поїздивши світом, дівчата розширили світогляд – це дуже відчувається. Нові накопичені знання, отримані у спілкуванні з людьми з різних культур, вони можуть переносити у пласт своєї модельної творчості. Глядачеві буде цікаво спостерігати за перетворенням учасниць, не тільки зовнішнім, а й внутрішнім.
Як цей проєкт змінює тебе особисто?
Я стала емпатичною, уважною. Мені доводиться розвиватися паралельно з проєктом. Наприклад, для того, щоб прокоментувати фотографію так, як це не робилося в минулих сезонах, мені самій потрібно бути глибшою. Тут потрібен ширший обсяг референсу, порівнянь, від яких я можу відштовхуватися.
Завдяки цьому проєкту я стала прямолінійнішою. Я навчилася сміливо висловлювати свою думку, а в моделінзі це не сильно вітається. Моделі – це ті люди, які свою думку найчастіше тримають при собі. Але в реаліті мені потрібно критикувати, хай навіть і конструктивно. Мені знадобився час, щоб навчитися висловлювати свою думку щодо іншої людини й прийти до думки, що такий формат – це нормально, що я маю право висловлювати свій погляд щодо іншої людини. Але це про проєкт. У житті я вважаю, що люди мають право фотографуватися і поводитися, як їм подобається.
Часто люди для участі у подібних проєктах йдуть на жертви. Заради цього закидають навчання, роботу, не приділяють час рідним і близьким. Чи можна проходити подібний шлях без жертв?
Я на це дивлюся не як на жертвування чимось, а як на відкриття нових можливостей. Можливості, які дає телебачення – безумовні.
Я раніше засуджувала тих, хто прагне потрапити в телепроєкт, бажаючи популярності. Мені б хотілося, щоб учасники йшли сюди за модельним досвідом, знаннями, перспективами. Але, з іншого боку, я розумію, що такі проєкти відкривають перед людиною великі можливості, й нерозумно засуджувати людей за таке. Можливо, якісь дівчата не стали топмоделями, але завдяки реаліті у них з’явилася нова кар’єра. Наприклад, Вікторія Маре стала телеведучою (Вікторія Маремуха, ведуча програми «Ранок з Україною»). Хтось пішов на телебачення вчитися, хтось став актором, блогером. Якби не проєкт, нічого цього зараз в учасників не було б. Я розумію дівчат, які йдуть на проєкт не тільки заради того, що він дає, а й заради популярності.
Читайте також:
Новый канал объявил дату премьеры «Супер Топ-модели по-украински»
Участница «Супер Топ-модели по-украински» снялась в клипе Fo Sho
Сергей Притула стал экспертом «Супер Топ-модели по-украински»
Ответы на самые популярные вопросы об участницах «Супер Топ-модели по-украински»
Фото: Новий канал
Підписуйтесь на «Телекритику» у Telegram та Facebook!