ГО «Український інститут медіа та комунікації» у співпраці з Deutsche Welle Akademie відкривають Академію викладачів журналістики (Journalism Teachers ‘Academy) й оголошують відбір факультетів/кафедр журналістики для участі у програмі. Про це повідомив ГО «Український інститут медіа та комунікації».
Проєкт триватиме кілька років і буде спрямований на поліпшення якості української журналістської освіти. Головна мета – допомогти викладачам факультетів журналістики підвищити якість викладання і підвищити рівень знань і практичних навичок майбутніх журналістів.
Нові методики викладання і підходи до оцінки, онлайн-освіта, візуалізація навчальних матеріалів, досвід західних університетів – це і багато іншого буде у фокусі Академії викладачів журналістики (JTA).
«Останні роки журналістська освіта постійно перебуває під прицілом критики, у першу чергу з боку медіаіндустрії. Але насправді у системі відбуваються зміни, які поки непомітні в цілому. Відбуваються вони завдяки викладачам-ентузіастам. Нам дуже хотілося б підтримати ці зміни і дати їм додатковий поштовх», – зазначає виконавчий директор ГО «Український інститут медіа та комунікації» Діана Дуцик.
За словами Діани Дуцик, перед запуском проєкту «Український інститут медіа та комунікації» провів у січні 2020 року онлайн-опитування викладачів факультетів/кафедр журналістики, який показав їх потребу у підвищенні власної кваліфікації. Про це сказали 89,6% опитаних викладачів. Зокрема, вони вимагають додаткових знань з розробки навчально-методичних матеріалів (70,8%), хочуть поліпшити знання з методики викладання своєї навчальної дисципліни (78,7%), а також її змісту (60,4%). Викладачі також хотіли б поліпшити свої навички комунікації зі студентами (95,8%), отримати знання з психології для роботи зі студентами (81,3%), а також про те, як їх мотивувати до навчання (95,8%).
Крім навчання, для викладачів у рамках проєкту будуть й інші активності. Організація планує ряд публічних заходів, щоб актуалізувати комплекс проблем, наявних у журналістській освіті на інституціональному рівні, створення спільноти викладачів для обміну досвідом, а також платформи з навчальними матеріалами.
Читайте також:
39% онлайн-СМИ из 33 стран ввели плату за доступ к контенту — исследование
Количество подписок на онлайн-СМИ продолжает расти — исследование
Открыт прием работ на Национальный конкурс журналистских расследований
Фото: unsplash
Підписуйтесь на «Телекритику» у Telegram и Facebook!