Єдиний провайдер ефірного цифрового телебачення «Зеонбуд» офіційно прокоментував зміни у структурі власності компанії. П’ять нових власників провайдера – це працівники компанії. Про це йдеться у релізі, розісланому провайдером 25 листопада.
Провайдер запевняє, що формально виконав вимоги ухваленого 3 жовтня закону про заборону іноземцям володіти цифровим ефірним провайдером з загальнонаціональним покриттям.
«На виконання вимог Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення прозорості власності провайдерів програмної послуги багатоканальних цифрових ефірних телемереж із загальнонаціональним покриттям» змінилася структура власності оператора цифрової багатоканальної телемережі ТОВ «Зеонбуд». В результаті таких змін власниками оператора стали лише громадяни України, які є працівниками товариства і безпосередньо брали участь у розвитку цифрової телемережі і впровадженні цифрового мовлення в Україні », – йдеться у повідомленні компанії.
Провайдер не повідомляє, які посади у компанії обіймають її нові власники, також не розкриває суму угоди.
Нагадаємо, 21 листопада «Зеонбуд» змінив структуру власності – у провайдера з’явилося п’ять нових власників: Михайло Моісеєв, Ірина Аляб’єва, Олександр Іллющенко, Володимир Прокопенко та Олександр Шилов. Михайлу Моісеєву належить 1% компанії безпосередньо. Чотири інших власники володіють рівним частками (по 24,5%) через чотири різні кіпрські компанії. Вони замінили у структурі власності п’ятьох латвійців (Сергійса Нікітінса, Алісу Живалову, Андреіса Стамбуліді, Ігорса Твердовса та Вадімса Седановса) і британця (Томаса Адріана Девіда Майллза).
Олександр Шилов зареєстрований у Краматорську Донецької області, у чотирьох інших – київська реєстрація. Ірина Аляб’єва є директором провайдера. Олександр Іллющенко у 2010-2013 роках працював директором телеком-компанії «ММДС-Україна», яка входить до СКМ Ріната Ахметова. Паралельно з «ММДС-Україна» Іллющенко у 2010-2014-му був директором компанії «Ефір» (ТОВ «ТРК «Ефір») – «мобільного» сателіта «Зеонбуду», якому у квітні цього року Нацрада продовжила ліцензію провайдера старої технології мобільного цифрового телебачення DVB-H (у листопаді компанія розповіла про готовність поміняти технологію DVB-H на DVB-T2).
Нагадаємо, закон про заборону іноземцям володіти цифровим ефірним провайдером з загальнонаціональним покриттям вступає у силу 29 листопада. Він забороняє таким компаніям мати серед бенефіціарів іноземців. В іншому випадку, така компанія автоматично втрачає свої провайдерські ліцензії. Термін дії чотирьох провайдерських ліцензій «Зеонбуду» виходить 9 грудня 2020-го.
Раніше «Зеонбуд» пов’язували з Рінатом Ахметовим, Валерієм Хорошковським, Дмитром Фірташем і Олександром Януковичем; куратором провайдера називали екс-регіонала, екс-нардепа «Оппоблока» Юрія Мороко, який є креатурою Ріната Ахметова. Експерт ГО «Інформаційна безпека» Тетяна Попова припускала, що п’ятий президент Петро Порошенко міг стати одним з акціонерів провайдера після відключення ефірно аналога восени минулого року. Тоді у «Зеонбуду» з’явилося 4 нових власники: п’ять латвійців змінили трьох кіпріотів з часткою володіння 75%, решта 25% залишилися за британцем, який фігурував у структурі власності спочатку. Угода кіпріотів з латвійцями відбулася 11 листопада 2018 року.
Фото: pixabay
Підписуйтесь на «Телекритику» у Telegram та Facebook!