Київська радіостанція Lounge FM, яка входить до «радіогрупи УМХ», хоче самовільно почати мовлення на частоті 106,0 МГц у Києві замість радіостанції «Голос столиці», яка перепинила ефірне мовлення 1 листопада, транслюючи повтори. Сьогодні Lounge FM веде мовлення за анульованою ліцензією на частоті 99,4 МГц, яка у жовтні на конкурсі дісталася «Громадському радіо». Про наміри змінити частоту мовлення радіостанція повідомила 20 грудня на своїй Facebook-сторінці.
https://www.facebook.com/loungefm.ua/videos/612713862802107/?__xts__[0]=68.ARD1Yj7jb2NaFGIYt_lSCq-iDP_YBTeRiwVNL2fGXK-tDKFKpTWva01dubdu8XgW3JGHJo_H6ThMEcONg7kw9GlP7T8pQwkbydsvtBHuWUk0k0PaokkPGcCMOo-sMtUOCfwktF_KHfDEyTVROKTGDZFapGbSQZq6BHSRFugwN2A829b-T0t3eXBWyNoT0NC3xeuNbs862z5injsSD9DKtCSOk52Gz3dIHF5t4c4rt3wqbbexg7S8pv8LsXr1z1HPF2Qe8BI3qQCCwrd77dEF3idOav-027aG3fSEDzPgSvKS3u5LLGEWWb4HQc6X3HKQ8UmgYO8QFZsGN3kPSDTkM02Sc_McPBYvnISpjA&__tn__=-R
Коли радіостанція планує змінити частоту − не повідомляється. Відповідні зміни повинна узгодити Нацрада з питань телебачення і радіомовлення. Чи подала радіостанція «Голос столиці» заяву на переоформлення − також не повідомляється.
У квітні Нацрада виграла апеляцію у справі про анулювання ліцензії радіостанції Lounge FM на частоті 99,4 МГц у Києві. Після цього регулятор був зобов’язаний ухвалити рішення про тимчасове зупинення мовлення на цій частоті, але цього наразі не відбулося (Нацрада направляє лист оператору радіомовлення з проханням зупинити мовлення через втрату ліцензії). Замість цього відомство оголосило 11 липня конкурс на цю частоту. 10 жовтня «Громадське радіо» виграло його. 19 грудня радіостанція повідомила про отримання бланка ліцензії від Нацради для мовлення на цій частоті. Згідно із законом у «Громадського» є рік для початку мовлення, але команда сподівається, що зможе запустити його ще до весни. Зараз радіо чекає на дозвільні документи: висновки та дозвіл від Українського державного центру радіочастот.
Після конкурсу Нацради, у якому перемогло “Громадське радіо”, радіостанція Lounge FM повідомила про свою незгоду з рішенням Нацради віддати частоту «Громадському». Радіостанція у Fаcеbook вказувала на незаконність такого рішення, мотивуючи тим, що одна з компаній «радіогрупи УМХ» нібито виграла суд про незаконність анулювання якоїсь мовної ліцензії (без уточнення). При цьому радіостанція повідомляла, що тимчасово зупинить своє ефірне мовлення.
https://www.facebook.com/loungefm.ua/photos/a.341660565943260/2328657000576930/?type=3&theater
1 листопада «Радіогрупа УМХ» перепинила роботу київської радіостанції «Голос Столиці». Причиною припинення названо погіршення матеріального становища холдингу. З цього часу радіостанція транслює повтори, формально виконуючи концепцію, прописану щодо цієї частоти.
Радіостанція Lounge FM не зможе розпочати мовлення на частоті «Голосу столиці», оскільки регулятор виграв суд з її анулювання. 5 грудня Окружний адміністративний суд анулював ліцензію «Голосу столиці», записану на ТОВ «ТРК Киевские Ведомости − Телерадіоефір». Радіостанція не вклалась у місячний термін для подачі документів під час зміни власності у березні 2017-го, чим порушила законодавство. Тоді бенефіціаром було вказано Дмитра Крікберга, він володів компаніями групи «УМХ» через трастову угоду із кінцевою ланкою у структурі власності – Метью Бредлі Адріаном з Белізу.
«Голос столиці» − це спільний проєкт «УМХ» та братів Суркісів (дочка Григорія Суркіса Світлана володіє 18% радіостанції, громадянин України Леонід Ашкеназі − 20% і Поліна Ковалик − 12%).
У кінці березня 2017 року «Радіогрупа УМХ» вказала бенефіціаром своїх активів харків’янина Дмитра Крікберга, який у 2013-му був членом наглядової ради Одеського нафтопереробного заводу, коли той належав Сергію Курченку. Компанії радіогрупи не вклалися у місячний термін, відведений законом на надання інформації до Нацради про зміну бенефіціара, чим порушили законодавство. У жовтні 2017 року регулятор через несвоєчасне подання інформації про зміну бенефіціара ухвалив рішення подати до суду про анулювання ліцензій «радіогрупи УМХ», а також не продовжив ряд ліцензій на радіомовлення на 36 частотах у FM-діапазоні.
У вересні повідомлялося, що активи «УМХ» були передані в управління Національного агентства з питань виявлення, розшуку та управління активами, отриманими від корупційних та інших злочинів (АРМА). Передача активу сталася через розслідування Генпрокуратури щодо власника холдингу Сергія Курченка.
Нагадаємо, «Радіогрупа УМХ» об’єднує мережеві радіостанції «Авторадіо», «Ретро FM», NRJ, «Наше радіо», «Радіо П’ятниця», а також столичні LoungeFM, «Голос Столиці» та «Джем FM».
Фото: pixabay
Підписуйтесь на «Телекритику» у Telegram та Facebook!