Голова Комітету ВР з питань гуманітарної та інформаційної політики Олександр Ткаченко повідомив, що 30 квітня на засіданні комітету ухвалили рішення рекомендувати Верховній Раді направити законопроєкт про медіа для підготовки до повторного першого читання. Про це Ткаченко повідомив на своїй Fаcebook-сторінці.
«За останні три місяці ми провели десятки зустрічей та обговорень з представниками медіаіндустрії, провідними асоціаціями, спілками, інститутами, представниками міжнародних компаній. Законопроєкт пройшов експертизу у Раді Європи – триденне детальне обговорення з експертами», – поінформував голова комітету. – Зібрано ряд, на нашу думку, слушних зауважень і пропозицій, які ми хочемо врахувати ще на першому читанні. Це ті питання, які передбачають концептуальні зміни, уточнення ряду положень законопроєкту і які не можна здійснити у рамках процедури підготовки законопроєкту до другого читання. Наприклад, – термінологію».
Олександр Ткаченко зазначив, що у деяких положеннях автори законопроєкту є першопрохідцями, наприклад, в регулюванні онлайн-медіа: «Наші європейські колеги саме зараз розробляють проєкти законів щодо регулювання цієї сфери. І у нас є можливість синхронізуватися з ними і діяти в унісон».
Крім того, він повідомив, що комітет ухвалив рішення відправити на доопрацювання закон авторства Максима Бужанського. Документ пропонував відтермінувати перехід шкіл, де викладання ведеться російською мовою, на українську до 2023 року. Такий термін прописаний для шкіл з мовами країн членів ЄС. Крім того, на засіданні Комітету висловили низку зауважень до цілого ряду законів: про телекомунікації, про радіочастотний ресурс, про акціонерні товариства, про внесення змін до Регламенту Верховної Ради України щодо мови роботи.
Нагадаємо, раніше Олександр Ткаченко повідомив, що у законопроєкті «Про медіа» перепишуть розділ про онлайн-ЗМІ.
Читайте також:
Як регулюватимуться онлайн-медіа: аналіз законопроєкту «Про медіа»
Закон про медіа: як обмежити вплив держави-агресора та не забути при цьому про права людини?
ЦЕДЕМ призвал к эффективному обсуждению и рассмотрению поправок к законопроекту о медиа
Законопроєкт «Про медіа» не містить корупційних ризиків
Обнародован текст законопроекта о медиа
Фото: архів «Телекритики»
Підписуйтесь на «Телекритику» у Telegram та Facebook!