Компанія Ocean Media, що продає ТБ-рекламу на телеканалах ICTV, СТБ, «Новому каналі», М1, М2, ОЦЕ та інших, запевняє, що довгі рекламні ролики не варто ігнорувати під час планування рекламної кампанії на ТБ. Сейлер посилається на дослідження британського агентства Work Research, доповнивши його своїми висновками.
Work Research вивчало вплив тривалості рекламного ролику та, що важливо, його здатність розповісти історію. В агентстві дійшли висновків, що довші ролики ефективніші, ніж короткі; вони створюють «якорі» у пам’яті; покращують пам’ять на ключові зображення; завдяки емоційності та тривалості роликів покращується сприйняття бренду. Якщо короткий ролик демонструється після довгого, спостерігається 51% підвищення явних ефектів пам’яті порівняно з лише 9%, якщо короткий ролик показується сам по собі.
«Ми знаємо, що в ТБ-рекламі є місце як для довгих, так і для коротких роликів, але хитрість полягає у використанні сильних сторін обох. Довші ролики краще розповідають історії, а сторітелінг є основою ефективності телебачення. Через це вони також краще працюють у створенні позитивного сприйняття бренду. Триваліші ролики виконують роль якоря (прив’язки) пам’яті. Це підвищує ефективність коротких копій та дає рекламодавцям можливість контролювати спосіб сприйняття їхніх брендів. Тому коротша реклама найкраще працює, коли розміщується після довгого ролика», – йдеться у повідомленні Ocean Media.
«Ми в Ocean Media знаємо про силу сторітелінгу в рекламі, саме тому радимо нашим клієнтам, плануючи їхні активності, використовувати мікс довгих і коротких роликів на користь довгих копій, – каже керівник відділу стратегічного планування Ocean Media Тетяна Подзолкіна. – Особливо це стосується лончів нових брендів на ТБ. Для перших двох тижнів флайту ми рекомендуємо використовувати ролики на 30 сек. і більше, потім можливе введення скорочених версій у співвідношенні 60% (30”) на 40% (15–20”), а вже завершувати активність (коли основне охоплення досягнуте) – міксом 40% (30”) на 60% – (15-20”). Така стратегія розміщення зарекомендувала себе як найбільш успішна для лончів. Але дуже важливо дивитись на цілі кампанії, ми знаємо багато випадків, коли брендам треба було розвивати лояльність і вони використовували тільки 30-секундні ролики, які чудово спрацювали».
Зазначимо, у березні рекламний холдинг Publicis Groupe Ukraine запропонував ринку перейти на короткі ТБ-ролики. Рекламісти переконували, що короткі ТБ-ролики ефективніші, ніж довгі: це викликане змінами пріоритетів нового покоління, яке виросло з інтернетом і звикло до швидкого споживання інформації. Рекламісти також посилалися на результати перших місяців року в телерекламі – 15-секундні ролики стають новим стандартом на ТВ-ринку України: через підвищення цін на ТВ-рекламу в 2019-му низка рекламодавців перейшли на формат коротших відео.
Нагадаємо, згідно з данними Всеукраїнської рекламної коаліції, ринок телереклами у 2018-му зріс на 26% – з 7,329 млрд гривень (у 2017) до 9,269 млрд гривень. У 2019-му, за прогнозами ВРК, збільшиться ще на 24% і становитиме 11,526 млрд гривень, з яких пряма реклама становитиме 10,089 млрд гривень (решта – спонсорство). За оцінкою StarLightMedia, українські телеканали минулого року заробили на інтернет-рекламі приблизно $15 млн. Такий же річний дохід ($15 млн) телеканалам приносить ринок Pay TV.
Фото: pixabay