Член наглядової ради «Укрзалізниці», колишній народний депутат і журналіст Сергій Лещенко опублікував допис у Facebook, у якому відповів на звинувачення видання «Бабель» у тому, що заборонив журналістам публікувати інтерв’ю з ним.
«Почну з того, що я ще до проведення інтерв’ю попросив про погодження. Чому? Тому що частина розмови стосується УЗ, де я є членом наглядової ради. Компанія є учасником міжнародного ринку запозичень. Крім того, вона залучає кошти, розміщуючи євробонди. Світові ринки можуть бути чутливі до будь-якої інформації, яка оприлюднюється про УЗ з вуст члена наглядової ради, – пише Лещенко. – Оскільки член наглядової ради зобов’язаний діяти в інтересах компанії, умовою мого інтерв’ю було узгодження тексту, на що редакція погодилася.
Лещенко повідомив, що розмова тривала 2,5 години, і він сподівався, що журналістів цікавить цілісна картина. Однак присланий на узгодження варіант інтерв’ю виявився просто нарізкою коротких реплік.
«Я попросив редакцію надати мені розшифровку моїх відповідей для того, щоб я міг додати моменти, які вважаю принциповими для себе. Ми спілкувалися вчора вранці й не дійшли спільної думки. Після цього всю другу половину дня я був зайнятий на спільному засіданні правління та спостережної ради УЗ, – зазначив Сергій Лещенко. – Я сподівався продовжити спілкування з журналістами сьогодні вранці, але замість цього редакція опублікувала свій матеріал. Та версія нашого спілкування, яку редакція надіслала мені на погодження, має істотне скорочення відповідей та урізанням серйозних тем. Їх небажання давати повніші відповіді призводять лише до того, що суспільство не бачить цілісної картини – як у політиці, так і в УЗ. У тій скороченій версії інтерв’ю немає нічого сенсаційного, ви зможете самі у цьому переконатися. Я не проти, якщо сайт опублікує цю версію, яку вони мені прислали на узгодження – ви переконаєтеся, що журналісти спробували зробити сенсацію на рівному місці».
Нагадаємо, 22 травня «Бабель» заявив, що Сергій Лещенко заборонив публікувати інтерв’ю з ним. Редакція зазначає, що ексжурналіст хотів самостійно попрацювати з первинником, на що отримав відмову.
Читайте також:
Чи повинен журналіст погоджувати інтерв’ю
8 журналістських розслідувань, які вплинули на історію незалежної України
Гусєв і Коберник повідомили про закриття інтернет-ресурсу «theБабель»
Фото: архів «Телекритики»
Підписуйтесь на «Телекритику» у Telegram та Facebook!