Законопроект «Про аудіовізуальні медіасервіси» не буде наново реєструватися цим парламентом. Документ може бути ухвалений не раніше як через півроку або рік уже новим складом парламенту. Про це на конференції «Дні електронних комунікацій» повідомив медіаюрист Центру демократії та верховенства права CEDEM Ігор Розкладай, який працював над останньою редакцією документу.
«Очевидно, що в цій каденції парламенту уже ніхто реєструвати нічого не буде. Той проект, який зареєстрований – “згорає”. Тому питання в тому, який буде у нас парламент, хто буде головою комітету, яким буде профільний комітет. Це і визначить, наскільки швидко чи довго чи взагалі зможемо рухатися з тим, аби подати його на перше читання. Потім створити робочу групу, щоб доопрацювати і подати його на друге читання. В принципі, це можливо зробити за півроку. Можливо – до року. Це залежить від активності. Зараз настільки все непередбачливо, що прогнозувати важко навіть на кілька днів вперед», – повідомив Ігор Розкладай.
Медіаюрист вирішив не давати оцінки відповідальності парламенту цього скликання за неухвалення законопроекту.
Нагадаємо, 13 березня голова Комітету Верховної ради з питань свободи слова та інформаційної політики, народний депутат від «Народного фронту» Вікторія Сюмар повідомила, що в травні перереєструє законопроект про аудіовізуальні медіасервіси в новій редакції з урахуванням зауважень учасників ринку. Для доопрацювання документа в квітні була створена нова робоча група при Комітеті. Депутат також повідомила, що законопроект у червні буде ухвалений у першому читанні. Спочатку документ був зареєстрований Вікторією Сюмар 14 грудня 2017 року й досі не був розглянутий парламентом, законопроект не був затверджений також Комітетом.
Як повідомлялося раніше 20 лютого 2019 року сім громадських і професійних організацій підписали відкритий лист до прем’єр-міністра Володимира Гройсмана з проханням вплинути на ухвалення законопроекту, щоб не порушувати зобов’язання України щодо Угоди про асоціацію з Євросоюзом, згідно з яким Україна має до 1 вересня 2019-го вдосконалити законодавство про медіапослуги, ухваливши закон про аудіовізуальні медіасервіси. Через неухвалення законопроекту Україна не може стати повноправним учасником програми ЄС «Креативна Європа», спрямованої на підтримку проектів у сфері культури, діджиталу і створення кіносеріального контенту в копродукції з європейськими країнами.
У березні «Телекритика» пропонувала ознайомитися з останньою на сьогодні редакцією документа. Законопроект, зокрема, спрощує ліцензування для провайдерів, а також супутникових і кабельних телеканалів – ліцензування для них замінюється на реєстрацію. Документ розширює також повноваження Нацради, зокрема з регулювання в телерекламі, впроваджується новий співорган регуляції. Прописується додаткове регулювання «Зеонбуду», його тарифів, прописана можливість запровадження тимчасової адміністрації в компанії. Упроваджується також обов’язкова фінансова звітність для мовників та декларування абонентських баз для кабельних провайдерів.
Фото: pixabay