Національна спілка журналістів України висловлює солідарність з колегами, які висвітлюють протистояння на Кавказі, і закликає українських журналістів враховувати ризики для себе.
НСЖУ засуджує напади на журналістів, які висвітлюють Нагірнокарабаський військовий конфлікт
«Журналісти, які висвітлюють конфлікти, знаходяться у високій зоні ризику. Навмисні напади на медійників, які просто виконують свою роботу, є неприпустимими. Труїти журналістів, розмахувати кулаками та знищувати обладнання, це дикість. Правоохоронці обох сторін повинні стежити за дотриманням цих норм», – зазначає голова НСЖУ Сергій Томіленко.
Генеральний секретар Міжнародної Федерації Журналістів Ентоні Беланжер заявив, що засуджує насильство, яке застосовують протестувальники, щоб показати свою незгоду з угодою між Вірменією й Азербайджаном і їх напад на «Радіо Свобода»: «ЗМІ повинні бути захищені від таких атак, і ми закликаємо вірменську владу гарантувати безпеку працівників ЗМІ».
Зі свого боку НСЖУ закликає українських журналістів, які працюють на передовій Нагірно-Карабаського військового конфлікту і протестах навколо цих подій, дотримуватися всіх заходів особистої безпеки та бути обережними.
У разі необхідності українські працівники ЗМІ можуть звернутися по допомогу до НСЖУ. Союз перебуває на контакті з колегами з Міжнародної Федерації Журналістів і спілками журналістів у країнах конфлікту.
Нагадаємо, 10 листопада відбувся напад на Єреванське бюро «Радіо Свобода». Близько 40 осіб атакували редакцію «Радіо Свобода» в Єревані на знак протесту проти режиму припинення вогню. Нападники називали співробітників «зрадниками» і погрожували розбити комп’ютери та камери.
У результаті бойових дій між Вірменією та Азербайджаном з кінця вересня були поранені щонайменше сім журналістів.
Читайте також:
В Єревані кілька десятків людей напали на офіс «Радіо Свобода»
Франция эвакуировала раненых журналистов
Медійні організації різних країн підтримали колег із Білорусі
Фото: unsplash
Підписуйтесь на «Телекритику» у Telegram та Facebook!