Кіберполіція завершила місячну профілактичну операцію «Пірати» та підбила підсумки. Поліцейські під час операції закрили понад 30 піратських онлайн-кінотеатрів і передали до суду справу молодого чоловіка, який знімав прем’єрні покази фільмів у кінотеатрах. Про це повідомляє прес-служба Нацполіції.
За фактами виявлення порушення авторських прав порушено 19 кримінальних справ. Чотирьом людям вже повідомили про підозру. У Львівській області припинили діяльність 13 піратських ресурсів, які створив місцевий житель. Основним заробітком для нього було підтримання цих ресурсів для розміщення на них платної реклами.
На території Донецької, Чернівецької та Миколаївської області працівники кіберполіції задокументували діяльність осіб, які протягом тривалого часу встановлювали і налаштовували обладнання незаконної ретрансляції тисячі телеканалів. Серед них були виявлені й заборонені на території України російські канали.
До суду вперше спрямовано справу проти жителя Кривого Рогу, який знімав прем’єрні покази фільмів у кінотеатрах і продавав ці відео для поширення на піратських сайтах. Справу кваліфіковано за ч. 1 ст. 176 (порушення авторських і суміжних прав) КК. Зловмиснику загрожує до двох років в’язниці.
Раніше під час операції працівники кіберполіції викрили двох братів у створенні низки піратських ресурсів, про що вже повідомлялося. Щодня, за даними правоохоронців, їхні ресурси відвідували понад 100 тис. громадян, а доходи від реклами сягали 2 тисяч доларів щомісяця.
Голова департаменту кіберполіції Нацполіції Сергій Демедюк обіцяє продовжувати боротьбу з піратством. «Завершення операції не означає, що робота в цьому напрямку припиняється. Ми продовжуємо викривати так званих піратів і готові до взаємодії з правовласниками для реагування на факти порушення їхніх прав. Закликаємо зацікавлені сторони до співпраці у протидії піратству», – заявив Демедюк.
Як повідомляла «Телекритика», Кіберполіція розпочала спецоперацію «Пірати» на початку квітня.