Соцмережа Facebook промаркувала відео, розміщене на сторінці телеканалу ZIK, як неправдиве, оскільки у телепрограмі озвучили фейк про колишню керівницю МОЗ Уляну Супрун. Про це повідомляє MediaSapiens.
Перед переглядом відео телеканалу у Facebook з’являться слова «Хибна інформація. Розглянуто незалежними експертами з перевірки фактів». Користувачам пропонують перейти на сайт фактчекерів Stopfake, щоб дізнатися, чому озвучена у цьому відео інформація не є правдивою. Якщо керуватись рекомендаціям, можна дізнатися, що 6 серпня 2019 року в ефірі телеканалу ZIK політичний експерт Володимир Кацман заявив, що Уляна Супрун не має вищої освіти. Це твердження не відповідає дійсності. Вступаючи на посаду Уляна Супрун подала документ про отримання ступеня доктора медицини (Medical Doctor) Університету штату Мічиган (США). «Диплом про закінчення університету видано 9 червня 1989 року на дівоче ім’я Супрун – Уляна Н. Юрка. На запит StopFake в Університеті штату Мічиган підтвердили, що Уляна (Юрка) Супрун дійсно навчалася у цьому ВНЗ з 26/9/1985 і отримала ступінь доктора медицини 9 червня 1989 року» – йдеться у публікації.
Помилковим також є твердження з того ж інтерв’ю Володимира Кацмана про неконституційність медичної реформи, уточнюють фактчекери: «На момент заяви Володимира Кацмана … рішення про неконституційність так званого закону про медреформу не ухвалювалися».
Нагадаємо, розробник Ентоні Фостер хоче створити незалежну, децентралізовану фактчекінгову платформу. Проєкт отримав назву Verifact і зараз проходить першу стадію тестування.
Читайте також:
Facebook запускает фактчекинговую программу в Украине
Facebook платитиме Reuters за фактчекінг
Фактчекінгова служба Facebook у Нідерландах припинила співпрацю з компанією
International Fact-Checking Network створить всесвітній фонд підтримки фактчекерів
Фото: Unsplash
Підписуйтесь на «Телекритику» у Telegram та Facebook!