Згідно з даними останнього дослідження, проведеного правозахисною організацією Avaas, алгоритми Facebook стимулюють поширення фейків про коронавірус.
Попри обіцянки топменеджменту соцмережі боротися з дезінформацією, поширення фейків про Covid-19 не припинився. Так, аналітики зазначають, що у квітні 2020-го фейкові новини про пандемію отримали 460 млн переглядів.
Згідно зі звітом, 82 сайти, поширювали фейки про здоров’я, сумарно зібрали 3,8 млрд переглядів у 2019 році. Серед них 42 сайти публікували фейки вельми активно, при цьому вони мають у сумі 28 млн передплатників. Що стосується 2020-го, то протягом квітня ці сайти зібрали 800 млн переглядів.
Аналітики Avaas прийшли до думки, що серйозне сприйняття читачами фейкової інформації призвело до того, що близько 800 осіб померли, тому що дотримувалися «порад», опублікованих на вищезгаданих ресурсах.
Зауважимо, що соцмережа позначила тільки 16% фейків, що стосуються теми здоров’я. Решта 84% фейків поширювалися без будь-яких позначень.
За даними дослідження, сторінки десяти найбільш відвідуваних сайтів, що поширюють фейки й теорії змов про здоров’я, отримали майже у 4 рази більше переглядів, ніж 10 найбільш відвідуваних сайтів з доказовою інформацією.
Раніше стало відомо, що в Україні почала працювати платіжна система Facebook Pay.
Читайте також:
Рекламодавці звинувачують Facebook у застосуванні мови ненависті
Facebook потерял очень крупного рекламодателя — Verizon
Facebook не будет платить СМИ за выдачу их ссылок в ленте
Фото: unsplash
Підписуйтесь на «Телекритику» у Telegram та Facebook!