Генеральний прокурор Юрій Луценко заявив, що Генеральна прокуратура завершила розслідування кримінального провадження у розтраті 220 мільйонів гривень Нацбанку його екс-главою і екс-віце-прем’єром Сергієм Арбузовим. Про це він написав у Facebook.
«Департамент міжнародно-правової співпраці ГПУ завершив досудове розслідування справи щодо колишнього голови Національного банку України і першого віце-прем’єр-міністра України Арбузова, якому інкримінується зловживання своїм службовим становищем у складі злочинної організації, що призвело до розтрати активів Нацбанку на суму 220 млн гривень», – повідомив Юрій Луценко. Він зазначив, що після ознайомлення з матеріалами кримінального провадження справу буде передано до суду.
Прес-секретар ГПУ Лариса Сарган додала, що провадження щодо Арбузова відкрите за ч. 4 ст. 28, ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу. Зокрема, йому інкримінується зловживання своїм службовим становищем у складі злочинної організації, що призвело до розтрати активів Нацбанку на суму 220 млн грн.
Нагадаємо, 20 травня 2014 року Генеральна прокуратура почала досудове розслідування за фактом зловживання службовим становищем колишніми високопоставленими чиновниками Національного банку України під час створення телеканалу БТБ (ТОВ «Банківське телебачення»). ГПУ повідомила Арбузову про підозру за статтями про привласнення і розтрату майна. Тоді юристи екс-голови НБУ будували свій захист на тому, що рішення про створення телеканалу ухвалювалося не персонально головою НБУ, а колективно – членами правління Нацбанку.
Телеканал БТБ був створений НБУ в червні 2011 року з формулюванням «для популяризації банківської грамотності серед населення». Мовник фігурував, зокрема, в розслідуваннях щодо закупівлі техніки за завищеними цінами. Після зміни влади Національний банк під керівництвом Валерії Гонтаревої відмовився від телеканалу, тоді ж повідомили, що НБУ витратив на мовника 220 млн гривень. У 2015 році БТБ був переданий Міністерству інформаційної політики, який запустив на його технічній базі міжнародний інформаційний телеканал іномовлення UA|TV (у червні 2016-го телеканал відмовився від «внутрішньої» цифрової ліцензії, яка відійшла суспільному телеканалу «Культура»).
Фото: ТСН