14 вересня 2020 року Президент України Володимир Зеленський указом затвердив нову Стратегію національної безпеки України, схвалену Радою національної безпеки й оборони України. Нова Стратегія передбачає, зокрема, підвищення рівня медіакультури суспільства і забезпечення безпеки журналістів під час виконання професійних обов’язків, передає ІМІ.
Стратегія пропонує різні напрямки зовнішньо- та внутрішньополітичної діяльності держави для забезпечення її національних інтересів і безпеки.
До пріоритетних завдань правоохоронних, спеціальних, розвідувальних та інших державних органів, поміж іншого, відносяться активна й ефективна протидія розвідувально-підривної діяльності, спеціальним інформаційним операціям і кібератакам, російській та іншій підривній пропаганді.
Документом передбачено створення системи стратегічних комунікацій, публічне обговорення актуальних проблем суспільного розвитку, підвищення рівня медіакультури суспільства, гарантування безпеки журналістів під час виконання професійних обов’язків, розвиток конкуренції у сфері надання інформаційних послуг населенню.
Також стратегія передбачає цифрову трансформацію і поширення цифрової грамотності, розвиток системи кібербезпеки, створення сприятливих (зокрема, фінансових) умов і стимулювання інновацій в інформаційній і телекомунікаційній сферах.
У новій стратегії, на відміну від попередньої, серед загроз не згадуються інформаційно-психологічна війна, приниження української мови та культури, фальсифікація української історії, формування російськими засобами масової комунікації альтернативної до дійсності викривленої інформаційної картини світу. А серед напрямків діяльності держави не виділені пріоритети впровадження інформаційної безпеки.
Нова Стратегія національної безпеки України повинна стати основою для розробки, зокрема, нових Стратегії інформаційної безпеки та Стратегії кібербезпеки України.
Попередня Стратегія національної безпеки України, затверджена 26 травня 2015 року, втратила чинність.
Раніше стало відомо, що Ткаченко розпорядився перевірити, чи правда «ВКонтакте» обійшла блокування в Україні.
Читайте також:
Запрещенная в Украине соцсеть «ВКонтакте» поднялась в «ТОП-25» популярных сайтов
РНБО підготувала проєкт рішення щодо застосування санкцій до російських соцмереж та інтернет-сервісів
Онлайн-предпочтения украинцев: рейтинг популярных сайтов за март 2020
Фото: pixabay
Підписуйтесь на «Телекритику» у Telegram та Facebook!