25 травня пройшло засідання Ради щодо державної підтримки кінематографії, де заслухали ряд ініціатив від Державного агентства з питань кіно.
На засіданні розглянули рекомендації щодо граничних обсягів коштів, які будуть виділятися на виробництво окремого фільму з кожного напрямку. Голова Держкіно Марина Кудерчук запропонувала такі обмеження:
- ігрові повнометражні національні фільми для широкої аудиторії – держпідтримка до 80% загальної кошторисної вартості – до 30 млн грн;
- ігрові повнометражні спільного виробництва (копродукція) – до 80% загальної кошторисної вартості – до 30 млн грн;
- ігрові повнометражні фільми художньої та культурної значущості – до 100% загальної кошторисної вартості – до 37,5 млн грн;
- ігрові повнометражні фільми художньої та культурної значущості, авторські, спільного виробництва – державна підтримка обумовлена нормами Європейської конвенції про спільне кінематографічне виробництво – до 37,5 млн грн;
- ігрові повнометражні фільми для дитячої аудиторії – держпідтримка до 100% (до 37,5 млн грн);
- неігрові документальні фільми (національні) – до 2,5 млн грн;
- неігрові фільми спільного виробництва – до 2,5 млн грн;
- граничний обсяг коштів на виробництво анімаційних фільмів: повнометражні – до 37,5 млн грн; короткометражні – до 2,5 млн грн.
Ці обмеження рекомендуються для фільмів, які братимуть участь у пітчингу вже цього року. Рада кінематографії ухвалила за основу за основу цю рекомендацію. Однак її розглядатимуть і голосуватимуть за неї після подачі детальнішого подання від Держкіно.
Також Держкіно запропонувало оголосити подачу на чотирнадцятий конкурсний відбір найближчим часом. «Ми пропонуємо почати якомога швидше, щоб ми встигли до початку осені провести пітчинг і не затягувати з підписанням договорів на кінець листопада», – зазначила голова Держкіно Марина Кудерчук.
Було запропоновано оголосити конкурс наступного тижня (з 1 червня) і встановити дедлайн – 30 днів. Це рішення члени ради підтримали. Сергій Зленко зі свого боку також запропонував скасувати розподіл копродукційних фільмів на авторські та масові, а замість цього розподіляти за часткою України у загальному бюджеті: мажоритарні з більшою часткою і міноритарні – з меншою. Андрій Халпахчі підтримав пропозицію і зазначив, що це європейська практика, і вона доцільніша.
Сергій Зленко також поцікавився вимогами до подачі сценаріїв серіалів: чи потрібно для цього подавати повністю сценарії всіх серій, або ж досить синопсиса. Людмила Горделадзе зазначила, що раніше був потрібний сценарій для 12 серій. Андрій Дончик зазначив, що форма підтримки розрахована в основному на мінісеріали 4/8/12 серій, а не на багатосерійні проєкти, де близько 60-ти серій. З цієї причини необхідно подавати сценарії всіх епізодів.
За результатами засідання рада проголосувала за прийняття заявок на 14 конкурс з 1 по 30 червня і за розподіл копродукційних фільмів за мажоритарною і міноритарною часткою України за пропозицією Сергія Зленка.
Читайте також:
Держкіно представило список кінопроєктів, допущених до участі у 13 пітчингу
Совет по господдержке кинематографии утвердил обновленное распределение бюджета
В Офісі президента розглянули ряд ініціатив для підтримки кінематографії
Госкино обновило свой сайт
Фото: unsplash
Підписуйтесь на «Телекритику» у Telegram та Facebook!