Умови праці журналістів погіршилися під час пандемії коронавірусу у всьому світі на тлі втрати робочих місць і погіршення рівня свободи ЗМІ. Це показало опитування, проведене Міжнародною федерацією журналістів (МФЖ), повідомляє Національна спілка журналістів України.
Аналізуючи відповіді 1308 журналістів у 77 країнах, встановили, що три з чотирьох опитаних зіткнулися з обмеженнями, перешкодами або залякуванням при висвітленні коронавірусної кризи.
Дві третини співробітників і журналістів-фрілансерів заявили, що відчули погіршення умов праці, включно зі скороченням зарплат, втратами доходів і робочих місць. «Ці результати показують тривожну тенденцію до обмеження свободи ЗМІ та скорочення журналістики у той час, коли доступ до інформації та якісна журналістика настільки важливі, – заявив генеральний секретар МФЖ Ентоні Беланжер. – Журналістика – це суспільне благо, і вона заслуговує суспільної підтримки та припинення політичних перешкод і втручань».
Майже кожен респондент-фрілансер у ході проведеного у квітні опитування повідомляв про втрату доходів або можливості працювати. Тим часом робота під час коронавірусної кризи також вплинула на психічне здоров’я журналістів, більше ніж половина з яких страждають від стресу і тривоги. Міжнародна федерація журналістів також повідомила, що понад чверть респондентів заявили, що їм не вистачає необхідного обладнання для безпечної роботи вдома на тлі широкомасштабних заходів, спрямованих на запобігання поширенню вірусу. Кожен четвертий не мав належного захисного спорядження під час роботи «у полях».
«На питання про стан свободи слова у своїх країнах переважна більшість відповіла, що стан погіршився», – сказали у МФЖ, зазначивши, що з початку спалаху десятки журналістів були заарештовані або зіткнулися із судовими позовами. Майже кожен четвертий журналіст заявив, що бореться за доступ до інформації з урядових або офіційних джерел, і багато хто скаржився на обмеження вільного пересування або неможливість поставити запитання під час пресконференцій.
Нагадаємо, квітневе опитування Національної спілки журналістів України показало, що українські медіа втрачають джерела доходів.
Читайте також:
46% журналісток і 22% журналістів зазначають збільшення навантаження через роботу вдома
Белорусские журналисты ощутили на себе негативное влияние пандемии
Как медиаотрасль борется с пандемией: опыт Италии, Китая и США
Фото: unsplash
Підписуйтесь на «Телекритику» у Telegram та Facebook!