Сайт «Фактів» ICTV розпочав співпрацю з ООН і її організаціями, зокрема ВООЗ. У серії спільних публікацій будуть розвінчані найпопулярніші міфи, конспірологічні теорії та інші фейки про коронавірус. Про це повідомляє прес-служба телеканалу.
Також у нотатках та інфографіках будуть публікуватися поради, як уберегти себе від COVID-19 і як впоратися зі стресом під час пандемії, а також – найбільш актуальна та перевірена профільними інститутами ООН інформація.
«Нам важливо доносити інтернет-користувачам тільки верифіковану інформацію. У світі, де так багато фейків – українці повинні спиратися тільки на факти. Саме тому ми звернулися до ООН про співробітництво, щоб оперативно надавати інформацію, якій можна довіряти і розміщувати на нашому інтернет-ресурсі. Наскільки мені відомо, ми першими серед українських ЗМІ розпочали таку співпрацю», – прокоментувала директорка департаменту інтернет-проєктів ICTV Ольга Тищук.
«Надійна система публікації інформації та миттєві новини, взяті з вірогідних джерел, є життєво важливими для забезпечення інформування громадськості про розвиток ситуації та для кращого захисту від ризиків інфікування. Я закликаю усіх використовувати вірогідні джерела інформації, що надходять від Міністерства охорони здоров’я, ВООЗ, а також інших агентств у складі ООН», – сказала гуманітарна координаторка системи ООН в Україні Асенефа Лубрані.
Усі матеріали з серії будуть маркуватися логотипом ООН, щоб читачі відразу розпізнавали перевірену інформацію, повідомляє прес-служба.
Нагадаємо, у лютому 2020-го у Міністерстві охорони здоров’я закликали ЗМІ не поширювати фейки про коронавірус. У квітні, під час карантину, Служба безпеки України викрила діяльність 154 агітаторів, які поширювали неправдиву інформацію про коронавірус, і заблокувала понад 2000 відповідних інтернет-спільнот, загальна аудиторія яких мала понад 700 тисяч підписників.
Фото: ICTV
Підписуйтесь на «Телекритику» у Telegram та Facebook!