Комітет Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики 4 грудня переніс питання відбору кандидатів на заміщення трьох вакантних посад членів Національної ради з питань телебачення і радіомовлення за парламентською квотою. Комітет отримав документи від 15 осіб, вони не встигли пройти спецперевірку. Про це на засіданні комітету повідомив його голова Олександр Ткаченко.
Закон дає Комітету 14 днів на узгодження кандидатів після закінчення прийому заявок. Але у той же час законодавство дає 25 днів на перевірку кандидатів Нацагентством з попередження корупції (НАПКА). «Документи кандидатів були відправлені у НАПК, але поки відповідь не надійшла. У них є 25 календарних днів із дати надання згоди на перевірку. Можливості перевірки нашим комітетом обмежені. Агентство має перевірити наявність судових рішень щодо кандидатів, адміністративних порушень, їх декларації, стан здоров’я, допуск до держтаємниці, відповідність нормам закону про корупцію, заборону займати певну посаду та ін. Після того, як отримаємо результати спецперевірки, ми розглянемо кандидатів. Пропоную зробити це на наступному засіданні», – зазначив Олександр Ткаченко.
Кандидати у члени Нацради повинні відповідати кваліфікаційним вимогам, головне з яких – досвід роботи у сфері телерадіомовлення – не менше 5 років. Після узгодження кандидатів у профільному комітеті питання буде винесено на голосування до Верховної Ради.
Нагадаємо, від «Слуги народу» хоче переобратися нинішня в.о. голови Ольга Герасим’юк, другий кандидат – виконавчий продюсер «Кварталу 95» Олександр Божков. ОПЗЖ подала ексголову новинної служби каналу «Інтер» Лаврентія Малазонію та директора «Ера медіа» Ігоря Лоташевського (обидва вказали, що безробітні). Семеро людей подані від Всеукраїнської асоціації мовлення громад: члени Нацради Олег Черниш і Олександр Ілляшенко; начальник управління контролю та аналізу телерадіомовлення Нацради Роман Кіфлюк; начальник сектора підтримки телевізійної інфраструктури Vega Євген Лахно, голова Волинської обласної громадської організації «Волинський прес-клуб» Ольга Куліш (обоє – екс-працівники «Суспільного мовника»); екснардеп БПП Ольга Червакова, яка вказала свою посаду як заступниця директора департаменту у «Фреш Продакшен ЮЄей»; а також Олександр Глущенко, який вказав свою посаду як консультант генерального продюсера телевізійного мовлення «Суспільного мовника» (працює за цивільно-правовою угодою). Також на посаду члена Нацради претендують екскерівниця юридичного управління каналу ICTV Ольга Хмарук (вказала, що безробітна, подана від міжнародної неурядової організації «Європейська Медіа Платформа»); судовий експерт з питань інтелектуальної власності, кандидат юридичних наук Олександр Еліферов від Національної спілки фотохудожників України (дружина Тетяна – власниця «кабельного» провайдера ТРК «Вега» з Кремінного Луганської області); медіаюрист громадської організації «Платформа прав людини» Олександр Бурмагін (вказав, що є фізичною особою – підприємцем, надає послуги у сфері права); доцент кафедри української преси ЛНУ ім. І. Франка Ігор Паславський (обидва подані від Національної спілки журналістів України).
Зазначимо, Комітет Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики 23 листопада закінчив прийом заявок від претендентів на три вакантні місця у Національній раді з питань телебачення та радіомовлення. Конкурс було оголошено 2 листопада після того, як Верховна Рада 31 жовтня звільнила трьох членів Нацради (Ольгу Герасим’юк, Олександра Ілляшенка та Олега Черниша) у зв’язку із закінченням п’ятирічного терміну повноважень. У кандидатів був 21 день на подачу заяв. Усього до складу Нацради входять вісім чоловік. Чотирьох членів регулятора призначає Верховна Рада, ще чотирьох – президент. Термін їх повноважень – п’ять років.
Фото: Олександра Йорк
Пыдписуйтесь на «Телекритику» у Telegram та Facebook!