Про це міністр культури, молоді та спорту Володимир Бородянський розповів в інтерв’ю “Дзеркалу тижня”.
Наступного року Український культурний фонд отримає вдвічі більше грошей нанекіношні проекти, ніж цьогоріч: «Уже на 2020 рік ми вдвічі збільшили фінансування УКФ на проекти, які не належать до кіно. Раніше ця цифра була 250 мільйонів гривень, на 2020-й це буде 500 мільйонів. Ми також розширили можливість подачі заявок. Раніше одна організація могла подавати одну заявку в УКФ протягом року. Зараз кількість таких заявок від об’єднань і творчих гравців збільшено аж до 30. А ствердну відповідь від фонду можна отримати на п’ять проектів, які може реалізувати одна установа. І це дуже потужно. УКФ реалізує політику, яку виробляє міністерство. Це досить незалежний орган. Які конкретно проекти фінансувати, вибирає фонд».
Міністр обіцяє підтримувати історичні фільми, байопіки і серіали: «Ми, як держава, зацікавлені, щоб у нас були проекти, наприклад, про Валерія Лобановського, Лесю Українку, Миколу Терещенка, Богдана Ханенка, про безліч людей, які творили нашу історію. Ми зацікавлені у тому, щоб були фільми, які допоможуть осмислити історію. Це осмислення історії має бути відображено у серіалах і кіно. До того ж ми будемо збільшувати кількість серіалів, адже у світі є така тенденція, що серіальна аудиторія дуже велика. І, як результат, більше людей говорять на складні теми. Тому ми будемо підтримувати розвиток серіального виробництва».
Телеканал для окупованих територій почне мовлення у лютому: «Наше завдання – зробити так, щоб на тимчасово окупованих територіях люди знали правду про те, що відбувається в Україні, щоб ми почали вести з людьми, що живуть на цій території, діалог в ефірі такого телеканалу. Перш за все з науковим середовищем. І наше завдання – донести правдиву інформацію. Мова буде і українською, і російською. Саме зараз іде процес створення такого телеканалу на базі UATV, який повинен бути запущений вже у лютому. Повторюю: його ефірне мовлення буде тільки на тимчасово окупованих територіях».
“Роздержавлення” ЗМІ після газет, журналів має дійти до комунальних ЗМІ: «Це ж оксюморон – державні ЗМІ. Яке взагалі завдання ЗМІ, якщо це не пропаганда? Бути медіатором між суспільством і владою. А якщо вони державні, то це медіатор чи рупор? Це рупор. Я б взагалі всі комунальні телеканали заборонив. Адже коли громада отримує телеканал, то платить громада, а фізично керує цим телеканалом мер міста. Це неправильна модель. Такий телеканал перетворюється, знову ж таки, на рупор. Тобто місцевий телеканал створили на гроші громади, але працює цей телеканал в інтересах однієї групи людей. Мені здається, що це дивно за наявності громадського мовника. А суспільний мовник отримує фінансування з державного бюджету, але є незалежним, там складна система фінансування. Тому ні за яких обставин відродження державних ЗМІ не буде».
Нагадаємо, 29 листопада Бородянський представив результати аналізу ефективності державної підтримки кіно.
Фото: Олександра Йорк
Підписуйтесь на «Телекритику» у Telegram та Facebook!