Правоохоронці припинили незаконну ретрансляцію телеканалів у Львівській, Закарпатській та Рівненській областях. Про це повідомляється на сайті Прокуратури Львівської області.
За версією слідства, фігуранти створили кілька ТОВ та ПП, через які й надавали протиправні послуги.
«Клієнти могли обирати зручний для себе «пакет каналів», у який входило щонайменше 16 найвідоміших українських каналів. Таку схему ймовірні зловмисники застосовували упродовж 2018-2020 років, а головний офіс розташували на Закарпатті», – повідомляє прокуратура.
Зокрема, провайдер ретранслював канали «Медіа Групи Україна» («Футбол 1», «Футбол 2», «Україна», НЛО TV, «Індиго tv»), StarLightMedia (СТБ, ICTV, Новий канал, М1, М2, «Оце») та 1+1 media («1+1», «2+2», ТЕТ, «Бігуді», «Уніан ТБ», «ПлюсПлюс»).
За повідомленням 1+1 media, піратів було виявлено у березні 2018 року службою моніторингу групи.
«Разом із юристами 1+1 media ми неодноразово намагались зв’язатись із порушником з пропозиціями припинити піратство телеканалів та укласти ліцензійну угоду. На жаль, правопорушник не виявив бажання співпрацювати легально, а тому групою було ухвалено рішення звернутись із заявою про вчинення злочину до кіберполіції Львівської області», − прокоментував Олександр Папуця, керуючий партнер Smartsolutions Law Group.
«Вкотре ми наголошуємо, що контент – це теж продукт, а тому ми як правовласники продовжуватимемо активну боротьбу проти його нелегального використання та розповсюдження. Ми переконані, що цю справу буде направлено до суду після завершення досудового слідства, але, у будь-якому разі, такі кейси вже давно не поодинокі й лише підтверджують наші наміри відстоювати свої законні права. З кожним таким новим випадком в Україні стає на одного пірата менше, а у свідомості людей потроху вкорінюється розуміння того, що врешті-решт винного у правопорушенні буде притягнено до реальної відповідальності. Окрема заслуга у цьому співробітників Департаменту кіберполіції, без якого здійснювати такий великий масив роботи з протидії піратству було би складно», − прокоментував В’ячеслав Мієнко, директор з GR групи 1+1 media.
Микола Фаєнгольд, комерційний директор дивізіону Digital&Pay TV StarLightMedia:
«Важливо розуміти, що боротьба з піратством – це не локальний інтерес медіагруп. Наша мета – якомога швидше припинити факти піратства. Щоб потенційні злодії боялися навіть думати про крадіжку інтелектуальної власності. Це необхідна умова для роботи всіх індустрій, пов’язаних з виробництвом контенту, інноваціями, відповідальним споживанням. Компанія StarLightMedia як лідер галузі вже не перший рік інвестує свої сили у боротьбу з піратством. Ми раді бачити результати цієї роботи та сподіваємося, що коло наших партнерів та однодумців буде тільки розширюватися».
Дмитро Левін, керівник Центру моніторингу контенту дивізіону Digital&Pay TV StarLightMedia:
«Початок 2020 року для команди Центру моніторингу контенту став надзвичайно насиченим і резонансним. Наприклад, нам вдалося отримати два рішення суду проти провайдерів-піратів. Наразі ми маємо вже три таких рішення. А в четвер, 5 березня, було проведено вже четвертий обшук. Зокрема, останній обшук відбувався відразу у двох містах (Мукачево та Рівне) у кабельного провайдера, який ретранслював телеканали нашої медіагрупи. Оскільки всі спроби врегулювати питання на досудовому етапі не принесли успіху, було подано заяву у кіберполіцію. Власне, під час обшуку були вилучені телекомунікаційне обладнання та документація, над якими будуть проводитися експертизи. Ми вдячні за професійну та оперативну роботу співробітникам кіберполіції та віримо в успішний результат кейса».
Під час семи одночасних обшуків було вилучено понад 120 одиниць мережевого обладнання, комп’ютерну техніку, мобільні телефони, банківські картки, накопичувачі інформації, документацію, печатки, чеки та чорнові записи. Вилучене майно буде скеровано для проведення ряду експертиз.
За повідомленням прокуратури, такі дії вказаних осіб кваліфіковано за ч.3 ст.176 КК України (порушення авторського права і суміжних прав).
Нагадаємо, раніше було викрито два рекламних агентства, які займались розміщенням реклами на вебмайданчику, що нелегально транслював широкій аудиторії фільми, серіали, телевізійні передачі та інший аудіовізуальний контент.
Фото: Прокуратура Львівської області
Підписуйтесь на «Телекритику» у Telegram та Facebook!