11 лютого після брифінгу міністр культури молоді та спорту України Володимир Бородянський пояснив журналістам, чому кримськотатарський телеканал ATR залишився без фінансування.
«На ATR передбачено у державі 50 млн грн фінансування. Міністерство молоді та спорту відкрило асигнування на 8,4 млн грн. Державне казначейство не провело цю операцію, оскільки відбулися розбіжності у трактуванні закону про державні закупівлі між ATR і казначейством. Ми зараз знаходимося у спільному пошуку рішень, і чи можливо це рішення знайти швидко… ».
Журналісти поцікавилися у міністра, чи правда, що канал перебуває на межі закриття. На що Бородянський відповів: «Мені складно сказати «на межі». Але він працює, більше нічого не можу сказати».
Кримськотатарські телеканали ATR і Lâle, радіостанції Meydan і «Лідер» входять до складу медіахолдингу бізнесмена Ленура Іслямова. Холдинг останні 4 роки фінансувався з держбюджету. Зокрема, у 2016-му сума державного фінансування склала 43 млн грн; у липні 2017-го холдинг отримав з держбюджету 35 млн грн, а 2018 го ─ транш у розмірі 29,74 млн грн. Ленур Іслямов розповів, що у 2019 році телеканалу обіцяли фінансування з держбюджету у розмірі 50 млн грн, але було отримано лише 35 млн грн.
Зазначимо, 14 січня керівництво кримськотатарського телеканалу ATR повідомило про проблеми через призупинення фінансової підтримки з державного бюджету. Через фінансові труднощі було скорочено виробництво програм на 90%. У телеканалу з’явилися борги за трансляцію супутникового сигналу і оренду приміщення. Пізніше стало відомо про скорочення у колективі холдингу і борги за зарплатами. ATR з вересня 2019 року не виплачує зарплати. З січня всього було скорочено 80% колективу. На каналі працювало понад 100 осіб, зараз ─ близько 30. Кількість годин прямого ефіру в день скоротилося з 14 до 3, телеканал почав видавати 2 випуски новин і один гостьовий ефір. Іслямов запевняв, що скорочено не більш ніж 45% колективу.
23 січня міністр культури, молоді та спорту Володимир Бородянський повідомив, що активізує процес держпідтримки для кримськотатарського телевізійного мовлення.
10 лютого о 16:30 мовник запустив марафон #SaveATR ─ з ефірами без ведучих і гостей.
Фото: ATR
Підписуйтесь на «Телекритику» у Telegram та Facebook!