Компанія «Зеонбуд» повідомляє, що у неї немає боргу перед Концерном РРТ і стверджує, що оплатила наперед «усі передбачені договором авансові платежі». Про це провайдер повідомив у своєму релізі у відповідь на публікації про можливе відключення ефірного цифрового телебачення 18 березня.
У «Зеонбуді» акцентують на необґрунтованості підвищення тарифів КРРТ на послуги, через що не підписаний контракт на 2019-й. «Концерн РРТ хоче підвищити в кілька разів вартість своїх послуг, а всі загальнонаціональні канали і «Зеонбуд» вважають таке підвищення надмірним і необґрунтованим. Усі наполягають на тому, щоб Концерн РРТ надав розрахунки і обґрунтування для такого підвищення, як це передбачено законом «Про телекомунікації». З серпня 2018 року Концерн РРТ всіляко ухиляється від виконання цих законних вимог. Замість професійного діалогу керівництво Концерну обрало стратегію погроз і шантажу», – повідомляє провайдер.
Компанія зазначає, що Концерн РРТ був зобов’язаний до кінця січня провести робочу нараду і обговорити нові тарифи спільно з телеканалами і «Зеонбудом», але держпідприємство не виконало цієї домовленості.
На зустрічі в Нацраді 14 березня, де КРРТ, «Зеонбуд» і Держспецзв’язку домовились про новий етап переговорів, «Зеонбуд» повідомляє, що «заявив про незаконність дій Концерну РРТ». «З незрозумілих нам причин на зустріч не допустили представників провідних медіагруп. За підсумками зустрічі було ухвалене розумне рішення продовжити професійний діалог. Щочетверга при Держспецзв’язку буде проводитися нарада за участю телеканалів із обговорення тарифів Концерну», – зазначає компанія.
За підсумками зустрічі було ухвалене розумне рішення продовжити професійний діалог. Щочетверга при Держспецзв’язку проводитиметься нарада за участю телеканалів з обговорення тарифів Концерну
У релізі провайдер також у деталях викладає своє бачення перебігу подій, з яким «Телекритика» пропонує читачам ознайомитися повністю:
«”Новина” про відключення цифрової мережі 18 березня 2019 року – це яскравий приклад того, як у нашій країні політики примудряються своїми “жартами” втягувати в паніку десятки мільйонів співгромадян.
13 березня 2019 року на засіданні Комітету з питань свободи слова Вікторія Сюмар, голова комітету, зробила гучну заяву про те, що «Зеонбуд» має великі борги перед Концерном РРТ і останній має намір 18 березня відключити телевізійну мережу Т2, якщо до цієї дати борги не будуть погашені. Народний депутат Григорій Шверк поспішив проявити свою обізнаність і розмістив цю «новину» на сторінці в Facebook. Її відразу підхопили ЗМІ, їх зрозуміти можна, адже йдеться про відключення телебачення 14 мільйонам телеглядачів у розпал передвиборної кампанії.
Весь парадокс у тому, що у «Зеонбуду» взагалі немає боргу перед Концерном РРТ, навіть більше – оплачені наперед усі передбачені договором авансові платежі. Цю інформацію народні депутати могли уточнити одним дзвінком, але вирішили, що для їхнього іміджу краще гучна сенсація. Ми не маємо наміру давати оцінку діям політиків, це справа виборців, наше завдання дати об’єктивну інформацію про ситуацію.
Усім відомо про проблему з підписанням договору на 2019 рік між Концерном РРТ і «Зеонбудом». Вона викликана тим, що Концерн РРТ хоче значно підвищити вартість своїх послуг, а всі загальнонаціональні канали і «Зеонбуд» вважають таке підвищення надмірним і необґрунтованим. Усі наполягають на тому, щоб Концерн РРТ надав розрахунки і обґрунтування для такого підвищення, як це передбачено законом «Про телекомунікації». З серпня 2018 року Концерн РРТ всіляко ухиляється від виконання цих законних вимог. Замість професійного діалогу керівництво Концерну обрало стратегію погроз і шантажу.
Для уникнення неправомірних кроків з боку Концерну РРТ та налагодження цивілізованого діалогу була створена робоча група при Держспецзв’язку за участю представників Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення, провідних медіагруп, Концерну РРТ і «Зеонбуду».
11 січня 2019 року всі учасники, зокрема Концерн РРТ, підписали протокол, згідно з яким Концерн був зобов’язаний до кінця січня провести робочу нараду з обговорення нових тарифів спільно з телеканалами і «Зеонбудом». Концерн РРТ не виконав цих домовленостей.
14 березня в Нацраді з телебачення відбулася робоча зустріч за участю керівника Держспецзв’язку, Концерну РРТ і «Зеонбуду», де ми заявили про незаконність дій Концерну РРТ. З незрозумілих нам причин на зустріч не допустили представників провідних медіагруп. За підсумками зустрічі було ухвалене розумне рішення продовжити професійний діалог. Щочетверга при Держспецзв’язку буде проводитися нарада за участю телеканалів з обговорення тарифів Концерну.
Ми сподіваємося, що в усіх учасників процесу вистачить професіоналізму і терпіння для того, щоб знайти компромісне рішення в законодавчому полі без залучення до цього процесу мільйонів телеглядачів. З нашої точки зору, їм і без цього вистачає проблем у житті».
Нагадаємо, екс-гендиректор КРРТ Петро Семерей в січні запевняв «Телекритику», що на початку грудня він домовився з нардепом від «Оппоблока» Юрієм Мороко, якого називають сірим кардиналом «Зеонбуду», про зростання оплати в 1,6 разу – з 10 до 15 млн гривень на місяць до 1 травня і до 18 млн гривень – після 1 травня. Але компанія відмовилася підписати контракт, попросивши знизити підвищення тарифів до коефіцієнта 1,4. «Зеонбуд» анонсував, що цього року підвищить тарифи для мовників на 37%, пояснивши це подорожчанням послуг КРРТ. Вартість місяця мовлення в мережі «Зеонбуду» для телеканалів сьогодні становить 1,5 млн гривень. На момент дії аналога діяла знижка 50%. У телегрупі StarLightMedia в конфлікті КРРТ і «Зеонбуду» публічно стали на бік провайдера. Суспільний мовник, не дочекавшись завершення переговорів між КРРТ і «Зеонбудом», підписав у лютому угоду з останнім за новими цінами.
Фото: pexel