Всесвітня організація інтелектуальної власності (WIPO) запустила новий глобальний онлайн-сервіс WIPO PROOF, який допомагає захистити цифровий контент від крадіжки, повідомляє «Чисте небо».
В’ячеслав Мієнко, керівник антипіратської ініціативи «Чисте небо» коментує запуск нового сервісу WIPO: «Ми вітаємо нові ініціативи та використання цифрових технологій, які допомагають авторам захищати свої права. Цей інструмент дозволить створити додаткове джерело даних для фіксації часу створення об’єкта автором, що може надалі бути використано при суперечці про права».
Як працює ця технологія? Після реєстрації у WIPO PROOF автор завантажує на сайт файл з контентом будь-якого розміру та формату (текстовий, аудіовізуальний, графічний та ін.), який вимагає захисту від крадіжки. Важливо зазначити, що на WIPO PROOF завантажується не оригінал файлу, а його хеш (сума даних файлу, що працює як її унікальний ідентифікатор). Далі систему генерує програмний токен – цифрову мітку дати та часу файлу. За словами WIPO, токен забезпечує своєрідне цифрове нотаріальне оформлення, яке підтверджує факт існування того чи іншого твору на певний момент часу, а також факт його незмінності з моменту реєстрації. У результаті автор отримує надійне підтвердження створення свого твору, яким він поки не готовий поділитися привселюдно, і який може бути не завершено.
Для створення токенів WIPO PROOF використовується технологія інфраструктури відкритих ключів (PKI). Це криптографічна технологія, що працює відповідно до європейських стандартів електронної ідентифікації eIDAS. Купити токени WIPO PROOF можна як окремо (20 швейцарських франків = 562 грн за один), так і комплектом з дворічним терміном дії (190 швейцарських франків = 5472 грн за 10 токенів). Після обробки платежу токен генерується за лічені секунди, і цифровий відбиток файлу може бути негайно завантажений. Він зберігається на серверах WIPO у Швейцарії.
Однак WIPO PROOF не замінює реєстрацію права на інтелектуальну власність і не може бути прирівняний до відповідних національних і міжнародних реєстрів. Сервіс служить механізмом тестування і захисту активів, доводячи, що файл існував на певний момент. Але не гарантує, що інформація у файлі правильна, або що власник є автором твору.
Нагадаємо, з 25 травня Громадський союз «Ініціатива «Чисте небо»» очолив В’ячеслав Мієнко.
Читайте також:
Киберполиция разоблачила видеопирата
Катерина Федорова: «Ця індустрія не відпускає. Я продовжую працювати з MBG»
Ініціативу «Чисте небо» очолить В’ячеслав Мієнко
Фото: «Чисте небо»
Підписуйтесь на «Телекритику» у Telegram та Facebook!