Згідно з даними ЮНЕСКО Observatory of Killed Journalists, у 2019 році було зареєстровано 56 випадків убивств журналістів. Організація повідомляє, що цей показник є найнижчим за останні 10 років, передає reliefweb.int.
Наприклад, у 2018 році жертвами вбивств стали 99 журналістів, а в цілому ЮНЕСКО зареєструвала 894 вбивства журналістів у період з 2010 по 2019 рік, у середньому майже 90 випадків на рік.
Організація зазначає, що у 2019 році найбільша кількість убивств припала на Латинську Америку і країни Карибського басейну ─ 22, й акцентує увагу на тому, що більшість журналістів були вбиті за межами конфліктних зон. Дослідники вказують, що дуже часті випадки, коли представники ЗМІ стають об’єктами переслідування у своїх рідних містах. Так, у 2019 році 61% випадків сталися у країнах, де не було збройних конфліктів. У більш ніж 90% випадків постраждали саме місцеві журналісти.
У доповіді ЮНЕСКО Intensified Attacks, New Defences, опублікованому у листопаді 2019 року, говориться, що найчастіше журналісти піддаються словесним і фізичним нападкам. Журналістки часто стають жертвами онлайн-переслідувань і гендерно зумовленого насильства.
Щоб гарантувати безпеку представників ЗМІ, ЮНЕСКО працює над здійсненням Плану дій ООН щодо гарантування безпеки журналістів і проблеми безкарності.
Нагадаємо, що недавно в Іраку були вбиті кореспондент телеканалу Dilja Ахмед Абдула Самад й оператор Сафа Галі, а у Мексиці було знайдено тіло зниклого радіожурналіста Фіделя Авіли Гомеса.
Фото: unesco.org
Підписуйтесь на «Телекритику» у Telegram та Facebook!