Кабінет міністрів України все ще не затвердив план заходів на 2019 рік щодо реалізації Стратегії кібербезпеки України. Натомість у Держспецзв’язку підготували проект постанови КМУ про затвердження такого плану відразу на 2019-2020 роки. Про це повідомив InternetUA.
На засіданні 19 листопада Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації, без зауважень погодила проект постанови КМУ «Про затвердження плану заходів на 2019-2020 роки щодо реалізації Стратегії кібербезпеки України».
Пропозиції до плану заходів щодо реалізації стратегії на 2019 рік приймалися до першого вересня 2018-го (згідно з розпорядженням Кабміну). Однак відповідного розпорядження Кабміну так і не з’явилося: 22 жовтня НКРЗІ без зауважень погодила проект розпорядження Кабінету міністрів України «Про затвердження плану заходів на 2019 рік щодо реалізації Стратегії кібербезпеки України», направлений листом Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України.
Щорічно Кабмін своїм розпорядженням затверджує план заходів на рік щодо реалізації стратегії. У 2017 році відповідний план заходів на поточний рік був затверджений 10 березня, минулого року план заходів на 2018 рік був затверджений 11 липня.
Однак, схоже, у ДССЗЗІ усвідомили, що затверджувати план заходів на 2019-й за півтора місяця до нового 2020 року нема сенсу і розробили новий документ – план відразу на два роки, який сьогодні був узгоджений Нацкомісією.
Коли документ потрапить на розгляд Кабміну – поки невідомо.
Стратегія кібербезпеки України була затверджена Радою національної безпеки і оборони 27 січня 2016 року і введена в дію указом президента від 15 березня того ж року. Метою Стратегії кібербезпеки України є створення умов для безпечного функціонування кіберпростору, його використання в інтересах особистості, суспільства і держави.
Нагадаємо, експерти дійшли висновку, що якщо у світі не буде створена дієва система кіберзахисту – вже у 2021 році бізнес може зазнати збитків від кібератак на суму 6 трильйонів доларів.
Фото: Unsplash
Підписуйтесь на «Телекритику» у Telegram та Facebook!