25 лютого на Facebook-сторінці громадської організації «Український кіберальянс» з’явилося повідомлення про обшуки у засновників організації – Sean Brian Townsend, Олександра Глущенка та Андрія Переверзія.
«Зараз ми не маємо у своєму розпорядженні більш детальної інформації щодо причин таких дій. Ми пов’язуємо такі дії Національної поліції України та Служби безпеки України з політичним тиском на наших активістів», – повідомляється на сторінці організації.
У мережі опублікували постанову суду від 20 лютого 2020 року, яка нібито має відношення до обшуків і в якій повідомляється, що обшуки проводяться у рамках правопорушення, передбаченого ч.2. ст.361 Кримінального кодексу України (Незаконне втручання у роботу електронно-обчислювальних машин (комп’ютерів), систем та комп’ютерних мереж) у зв’язку з розслідуванням інциденту в одеському аеропорту, коли на табло аеропорту з’явилося фото дівчини з написом Fuck you Gretta.
В СБУ «Телекритиці» порекомендували звернутися за коментарем у Нацполіцію. Редакція чекає відповіді від прес-служби Нацполіції.
Пізніше у Нацполіції пояснили, з чим пов’язані обшуки у кіберактивістів: «Правоохоронці Одеської області проводять слідчі дії у кримінальному провадженні за фактом несанкціонованого втручання в інформаційні системи одеського аеропорту».
Оперативний супровід у провадженні здійснюють працівники Департаменту кіберполіції та СБУ в Одеській області під процесуальним керівництвом одеської місцевої прокуратури №2.
«У жовтні минулого року невідомі скоїли несанкціоноване втручання в інформаційні системи ТОВ «Міжнародний аеропорт «Одеса». Зазначена подія була кваліфікована за ч. 2 ст. 361 Кримінального кодексу України (несанкціоноване втручання у роботу електронно-обчислювальних машин (комп’ютерів), автоматизованих систем, комп’ютерних мереж або мереж електрозв’язку)», – повідомляється на сайті.
Також поліція повідомляє, що у ході досудового розслідування було встановлено осіб, які можуть бути причетні до скоєння цього кримінального злочину: «Зараз у фігурантів тривають санкціоновані обшуки, у ході яких вилучається технічне обладнання, за допомогою якого, ймовірно, відбувався це злочин. Усе вилучене буде направлено на експертизу».
Зазначені дії караються позбавленням волі на строк від трьох до шести років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.
ГО «Український кіберальянс» – організація, члени якої займаються протидією російської агресії в Україні.
Фото: Кіберальянс
Підписуйтесь на «Телекритику» у Telegram та Facebook!