Українське представництво міжнародної асоціації IAB (Interactive Advertising Bureau, Бюро інтерактивної реклами) організувало круглий стіл, у якому взяли участь члени Ініціативи «Чисте небо». Учасники обох об’єднань сконцентрувалися на пошуку домовленостей у питаннях реклами та захисту прав правовласників. Про це повідомляє пресслужба Ініціативи.
В’ячеслав Мієнко, керівник Ініціативи «Чисте небо», нагадав про те, як створювався сервіс blacklists.org.ua і докладно розповів про його роботу. З боку рекламних агентств прозвучали однозначне небажання співпрацювати з піратськими ресурсами та підтримка цього сервісу. При цьому звучали й питання, зокрема, про притягнення до відповідальності за фінансування піратства, як зазначено у статті 176 Кримінального кодексу України.
Мієнко підкреслив, що завдання Ініціативи – інформувати рекламодавців про нелегальні сайти. Що стосується законодавчої норми про фінансування піратства, то, як і будь-яка нова норма, вона повинна бути з часом відпрацьована. Ключове – дотримання принципу follow the money, мета якого – ослаблення фінансування піратів. У цьому контексті В’ячеслав згадав про намір «Чистого неба» ініціювати зміни в закон «Про рекламу», що регулює розміщення реклами на ресурсах з нелегальним контентом.
Під час круглого столу поговорили про технічні нюанси моніторингу. Вероніка Логвіновська, Digital Buying Director Amplifi Ukraine, зазначила, що рекламодавцям необхідна єдина методологія відстеження нелегально розміщеного контенту. На її думку, потрібно працювати й над удосконаленням сервісу blacklists.org.ua, оскільки є піратські сайти, які не внесені у список. Йдеться про захищений правом інтелектуальної власності контент, чиї власники не проводять належний моніторинг. На думку Логвіновської, потрібно домовитися з дослідницькими компаніями Gemius і Kantar про надання даних про кількість нелегальних показів і визначенні порога чутливості, щоб у моніторинг не потрапляли сайти з 1-3 показами. Ініціатива «Чисте небо» підтримала цю ідею.
В’ячеслав Мієнко зазначив, що нещодавно Всесвітня організація із захисту інтелектуальної власності (ВОІВ) випустила сервіс-аналог blacklists.org.ua – WIPO ALERT. Це світовий список сайтів, до яких у правовласників є претензії. Україна зробила вже певні кроки у процедурі приєднання до цього сервісу. 23 вересня відбувся завершальний етап – підписання Меморандуму між Мінекономіки України, яке є регулятором у сфері захисту інтелектуальної власності, і ВОІВ.
Читайте також:
Ініціатива «Чисте небо» зробила заяву щодо досудового розслідування MGID
ИТК присоединился к инициативе «Чистое небо»
«Антипиратская ассоциация» и «Чистое небо» меняют алгоритм мониторинга рекламы на пиратских сайтах
Ініціатива «Чисте небо» заявила про співпрацю з асоціацією платіжних систем
Фото: «Чисте небо»
Підписуйтесь на «Телекритику» у Telegram та Facebook!