Громадянин Німеччини Едуард Катц – власник швейцарської компанії Plirofories AG, яка володіла компаніями з групи «112 Україна», офіційно прокоментував продаж мовника. Відповідну заяву поширив телеканал.
Мовник виклав заяву свого колишнього «власника» так: «Причинами свого рішення Едуард Катц назвав комплексні проблеми із забезпеченням свободи слова, перешкоджання діяльності телеканалу з боку Верховної ради України та Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення, а також зайву політизацію інформаційного ринку, яка загрожує дотриманню журналістських стандартів у повсякденній роботі телеканалу», – йдеться у повідомленні.
Тоді як у прямій мові німця згадується тільки частина із зазначеного вище: «Незважаючи на зростання конкуренції та всупереч тиску з боку деяких українських політиків, телеканалу вдалося не тільки залишитися лідером інформаційного мовлення, а й розширити мережу корпунктів, наростити технічні можливості, запустити низку повноформатних політичних і соціальних проектів. На жаль, нинішні політичні реалії в Україні не дають змоги забезпечити повноцінний розвиток каналу. Ми неодноразово зверталися до українських та європейських політиків, надсилали листи до міжнародних організацій з прав журналістів, зустрічалися з керівниками провідних американських і європейських телеканалів. Ми просили захистити канал і вимагали не допустити згортання свободи слова в Україні. Але відсутність гарантій того, що ситуація із забезпеченням свободи слова в Україні покращиться, призвело до мого рішення про вихід з медіабізнесу в Україні», – цитує канал Едуарда Катца.
Нагадаємо, громадянин Німеччини Едуард Катц став власником «112 Україна» в квітні нинішнього року через швейцарське АТ «Плірофоріес АГ», зареєстроване в місті Херізау. До цього структура власності мовника була «закільцьованою», каналом попарно володіли компанії групи. Приблизно тоді ж у ЗМІ з’явилася інформація про те, що реальним власником телеканалу став лідер «Українського вибору» Віктор Медведчук, після чого в ефірі мовника збільшилася кількість згадок останнього. За даними «Радіо Свобода», Катц продає уживані автомобілі в Німеччині. Призначений після зміни власності генпродюсер мовника Артем Марчевський брав участь у 2015 році у виборах депутатів до Київської міської ради від партії «Право народу», тісно пов’язаної з «Українським вибором». Паралельно з виходом матеріалу «Радіо Свобода» про Катца телеканал відмовився від програм виробництва «Радіо Свобода», вказавши формальну причину – завершення терміну дії договору.
Як повідомляла «Телекритика», 14 грудня телеканал заявив про нового власника, ним став народний депутат «Опозиційного блоку» і соратник Медведчука Тарас Козак. У жовтні повідомлялося, що він купив NewsOne за 41,976 млн гривень. У ЗМІ реальним власником телеканалів NewsOne і «112 Україна» називають Віктора Медведчука. Брат Тараса Козака Богдан офіційно є бізнес-партнером брата Віктора Медведчука Сергія. Приймальна нардепа Тараса Козака в Києві розташована в одній будівлі з офісом Віктора Медведчука і «Українським вибором». Козак у Києві орендує будинок на 608,9 кв. м у ТОВ «Інвестиційна компанія «Спорт-тур», пов’язаного з Медведчуком. Раніше журналісти програми «Схеми» зафіксували, що Тарас Козак і Віктор Медведчук разом літають із Москви у Київ.
Восени в ЗМІ була інформація про можливі домовленості представників телеканалу з владою з питання продовження цифрових ліцензій, які у телеканалу завершилися 19 вересня. Пропрезидентська Нацрада 18 жовтня ухвалила рішення перенести на необмежений термін питання продовження телеканалу «112 Україна» його п’яти регіональних цифрових ліцензій. Регулятор послався на отриману судову постанову за позовом телеканалу до регулятора – Окружний адміністративний суд Києва 17 жовтня заборонив регулятору виносити рішення про непродовження ліцензій каналу. Суд взяв до уваги аргументи телеканалу про те, що, зволікаючи з ухваленням рішення, Нацрада виявила бездіяльність. Згідно із законом, регулятор зобов’язаний розглянути питання про продовження цифрових ліцензій за 60 днів до завершення терміну їх дії. Голова регулятора повідомляв, що Нацрада не виносить на розгляд питання продовження ліцензій через лист СБУ про розслідування зміни власності. У листопаді парламентська частина Нацради засумнівалася в достовірності листа, назвавши його фейком.
Фото: 112