Національна спілка журналістів України вимагає від правоохоронців відзвітувати щодо розслідування вбивства журналіста Вадима Комарова у Черкасах у 2019 році. Про це повідомляється на сайті спілки.
4 травня близько 9:00 Комарова з розбитою головою побачили на вулиці перехожі, які й викликали швидку. Після нападу журналіст знаходився у реанімації у дуже важкому стані. Його прооперували, журналіст впав у кому. У ніч на 20 червня Комаров помер, не приходячи до тями.
За фактом нападу поліція відкрила кримінальне провадження за ч.1 ст.121 Кримінального кодексу України (умисне тяжке тілесне ушкодження), потім перекваліфікувала в ст.115 КК (замах на умисне вбивство). Колеги-журналісти відразу припустили, що побиття Вадима Комарова пов’язане з його професійною діяльністю, адже він у своїх публікаціях неодноразово оприлюднював факти розкрадання бюджетних коштів, корупції. У 2016 році його намагалися застрелити.
Відразу після смерті журналіста поліція повідомила про посилену роботу над розкриттям злочину. Тодішній голова Нацполіціі України Сергій Князєв заявив, що групу слідчих очолив перший заступник голови відомства – начальник кримінальної поліції В’ячеслав Аброськін, а до складу групи «увійшли найбільш досвідчені працівники слідчих та оперативних підрозділів апарату Нацполіціі». У тому ж році 20 червня поліція оприлюднила фоторобот ймовірного нападника на черкаського журналіста. Все це активно висвітлювалося на сайті Нацполіціі, але відтоді ніяких інших повідомлень, пов’язаних з прізвищем Вадима Комарова, немає.
На сьогодні, як повідомляє начальник сектора комунікацій поліції Черкаської області Дмитро Грищенко, триває досудове розслідування за ст. 115 Кримінального кодексу України – вбивство. «Досудове розслідування щодо цього кримінального провадження здійснюється групою слідчих, у яку входить вісім слідчих», – йдеться у повідомленні прессекретаря Черкаської поліції. Відпрацьовується декілька версій, основною з яких є вчинення вбивства через професійну журналістську діяльність. Поліція відзвітувала у тому, що допитано понад 1400 осіб, оброблені відеозаписи з 99 камер відеоспостереження, вилучені відеозаписи 40 камер, призначено 19 експертиз, частина з яких уже виконана, частина ще перебуває на виконанні.
Втім, як зазначає секретар НСЖУ, медіаюрист Валерій Макєєв, якщо спочатку поліція щотижня звітувала про хід справи, то зараз таких звітів немає. «Розслідування ведеться абсолютно непублічно. Це може бути виправдано, якщо справа гучна і є ризик, так би мовити, налякати злочинця. Але тоді, щонайменше, повинні бути якісь проміжні звіти – що вже зроблено. Тут же ми не маємо ніякої інформації про зрушення. Усі керівники нібито взяли справу під особистий контроль, але зараз – повна тиша», – зазначає Макєєв.
Національна спілка журналістів України, спільно з Європейською та Міжнародною федераціями тримають справу розслідування вбивства Вадима Комарова на постійному громадському контролі та вимагають публічного звіту про належні зусилля правоохоронців для розкриття злочину.
Нагадаємо, 2 травня у Києві поліцейські побили журналіста.
Читайте також:
У Київській області атакували будинок журналіста
У Києві напали на журналіста Олександра Лємєнова
Невідомі напали на журналістів «112 Україна»
Фото: НСЖУ
Підписуйтесь на «Телекритику» у Telegram та Facebook!