Зі слів Емі Лінч, консультанта з Нешвілла, жінки, які народилися в еру бебі-буму, сприймали як належне, що чоловіки до них не прислухаються, особливо в питаннях сексу.
Ті ж, хто народився на рубежі 1990-х і 2000-х (яким зараз по 20-30 років) зросли за часів загальної підтримки рівності статей.
«Я деколи жартую, що моє покоління – це Франкенштейни фемінізму, – каже ABC News 38-річна письменниця Кортні Мартін. – Наші матері ростили нас у переконанні, що ми заслуговуємо на сексуальну рівність, а тепер, коли ми її вимагаємо, їм це здається надмірними запитами і зайвою чутливістю».
Як показують події кількох останніх місяців, молоді дівчата охоче готові вголос говорити про пережитий досвід сексуальних домагань, а також формують нові очікування від своїх сексуальних стосунків.
Розкол поколінь спостерігається навіть у підході до побачень, коли сучасні жінки не бояться заявляти привселюдно про кодекс сексуальної поведінки.
Дебра Катц, адвокат із Вашингтона, що спеціалізується на «сексуальних» справах, каже, що її клієнти – це в основному молоді жінки.
«Раніше жінки вважали, що вони негайно втратять роботу, якщо подадуть скаргу на сексуальні домагання, – каже Катц. – Представники молодшого покоління не вважають правильним мовчки страждати… Зараз їм радять не сидіти склавши руки і подавати скарги».
Известные француженки выступили за право мужчин приставать к женщинам
Широкого розголосу це питання отримало в різних відгалуженнях руху #MeToo в січні.
Раніше у Франції жінки молодшого покоління виступили з критикою відкритого листа кінозірки Катрін Деньов. Актриса говорила про несправедливість нападок на чоловіків, за що згодом її змусили вибачитися.
39-річний Джеремі Фішбах, підприємець з Нового Орлеана, який писав про «переформулювання поняття мужності», каже, що бачить бездіяльність з боку чоловіків, яка викликає занепокоєння.
«Кого представники молодшого покоління повинні наслідувати, чиїм прикладом керуватися? – запитує він. – Де хороші ідеї? Де хороші чоловіки? Як скерувати молодих людей, щоб вони хвалилися не тим, з якою кількістю жінок і дівчат переспали, а скільком вони допомогли і підтримали?»
Нагадаємо, рух #MeToo з’явився у відповідь на судову справу американського продюсера Гарві Вайнштейна і низку інших сексуальних злочинів у Голлівуді, що змусило весь світ звернути увагу на проблему сексуального насильства щодо жінок.
Фото: standard.co.uk