Розробники розширення NewsGuard для браузерів, яке допомагає користувачеві зорієнтуватися у якості онлайн-контенту, підготували список фейків, які найбільш часто розповсюджуються у соцмедіа про коронавірус SARS-CoV-2. Підбірка спільнот у соціальній мережі Facebook була представлена у понеділок, 4 травня. Перше місце у ній зайняла сторінка телеканалу RT (раніше називався Russia Today) німецькою мовою (RT Deutsch), кількість передплатників якої на момент публікації матеріалу перевищувала 480 тис. осіб. Про це повідомляє Deutsche Welle.
Зокрема, 24 березня на сторінці телеканалу було розміщено відео, у якому стверджувалося, що пандемія COVID-19 нібито була змодельована у сценарії ряду міжнародних інститутів восени 2019 року. Представник RT Deutsch у відповідь на запит NewsGuard заявив, що висловлювання у ролику є особистою думкою автора тверджень, у якого було взято інтерв’ю, а не позицією телеканалу.
Крім того, до збірки з 10 сторінок увійшла спільнота Russische Nachrichten («Російські новини»), яка неодноразово розміщувала посилання на матеріали RT Deutsch та інших російських ЗМІ. Експерти NewsGuard виявили пост від 24 березня, який пропонував читачам матеріал німецькомовного сайту про нібито лабораторне походження вірусу як біологічної зброї.
Таким чином, у Facebook і раніше можна розміщувати дописи з теоріями змови про збудник захворювання COVID-19 попри те, що адміністрація соцмережі оголосила заходи для боротьби з поширенням дезінформації про нього, стурбовані автори дослідження. Крім того, лише в одному випадку допис із фейком був позначений як невірогідний, зазначають вони.
На представлені у добірці сторінки підписані в цілому близько 1,3 млн користувачів. Експерти NewsGuard мають намір опублікувати аналогічні дані щодо мікроблогу Twitter та YouTube-каналів у майбутні тижні.
Нагадаємо, раніше повідомлялося, що користувачі, які поширюють, коментують і реагують на заздалегідь відому неправдиву інформацію про коронавірус, способи його лікування і профілактики, отримуватимуть повідомлення від Facebook.
Читайте також:
Facebook запускає Messenger Coronavirus Community Hub для боротьби з фейками про коронавірус
Facebook, Google, Twitter и еще четыре компании вместе борются с фейками про COVID-19
BBC, Google, Facebook та Twitter об’єдналися проти фейків
Reuters и Facebook запустили онлайн-курс по борьбе с фейками
Фото: RT
Підписуйтесь на «Телекритику» у Telegram та Facebook!