Верховна рада України схвалила у другому читанні законопроєкт №2521 «Про внесення змін до закону «Про систему іномовлення України» (щодо програмної політики та території поширення). Документом пропонується запуск ефірного мовлення державного каналу на окупованих територіях і в прикордонних районах. Про це повідомляє РБК-Україна.
Передбачається, що мультимедійна платформа іномовлення України (МПІУ) зможе вести мовлення у цифровому ефірі, аналоговому ефірі та у кабельних мережах на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей, Криму та Севастополя, у районах, що межують з окупованими територіями, й у прикордонних районах України, що межують з РФ або іншими країнами, з яких мовлять в ефірі російські телеканали та радіостанції (наприклад, на кордоні з Білоруссю та Молдовою).
«Програми МПІУ виробляються українською мовою, а також іншими мовами залежно від доцільності та невідкладності використання тієї чи іншої мови для досягнення мети діяльності МПІУ», – сказано у тексті закону.
Голова парламентського Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики Олександр Ткаченко повідомив, що у мовній політиці програм ДП «Мультимедійна платформа іномовлення України», яка була спрямована значною мірою на закордонну англомовну аудиторію, тепер є можливість для маневру. Стаття, яка зобов’язувала МПІУ виробляти не менше 50% програм англійською мовою, тепер видалена. Слово «англійською» замінили словом «українською». Крім того, розширено перелік каналів мовлення, тоді як раніше мовлення велося тільки через супутник та інтернет.
«Ми повинні враховувати реалії. Нам потрібно виграти інформаційну боротьбу за людей, які перебувають під потужним впливом держави-агресора на окупованих територіях. Англійською вони нас не почують, – зазначив Ткаченко. – Новий телеканал іномовлення «Дім», який стартував на початку березня замість UATV, тепер зможе якісно використовувати потужності іномовлення, щоб забезпечувати доступ до інформації та бути на зв’язку з нашими громадянами та тримати їх у курсі позиції держави».
Нагадаємо, у березні Нацрада з питань телебачення та радіомовлення переоформила ліцензію UATV для запуску нового телеканалу «Дім».
Читайте також:
«Рускій міф»: як не дати паскудити людям голови
Донецький «Шахтар» запустив клубний телеканал
Фото: «Дім»
Підписуйтесь на «Телекритику» у Telegram та Facebook!