Коли з’ясувалося, що очікувати набрання сили рішення суду про поновлення на посаді голови правління доведеться ще щонайменше місяць, нову посаду Зурабу Аласанії запропонувало правління – повідомляє прес-служба НСТУ.
«Основним у роботі Суспільного завжди був і залишається контент на засадах незалежної редакційної політики. Мене не хвилюють посади чи крісла. Мене хвилює лише реформа Суспільного, яка не має загрузнути в судовій тяганині та очікуванні», – каже Зураб Аласанія.
Він також наголошує на необхідності дотримуватися всіх законних процедур, не гальмуючи при цьому роботи компанії. «Звісно, є юридичні аспекти, які мають бути строго дотримані. Але є й важлива робота, яку не можна зупинити. Тож коли правління запропонувало мені на цей період очікування [поки вступить у силу рішення суду. – Ред.] стати експертом при правлінні – я погодився. Бо ж прийшов будувати Суспільне, а не з’ясовувати стосунки в судах» – розповів він.
Нагадаємо, 19 червня Шевченківський районний суд Києва визнав незаконним та скасував рішення наглядової ради НСТУ про дострокове припинення контракту з головою правління. Таким чином Зураба Аласанію мають поновити на посаді голови правління НСТУ після набрання рішенням суду законної сили. Дата поновлення на посаді залежить від строку на апеляційне оскарження, що становить 30 днів з моменту складення повного судового рішення. Подання на апеляцію залежить від підопічного Аласанії – головного юриста НСТУ.
Як повідомлялось раніше, Зураб Аласанія з 6 травня по 23 червня перебував у відпустці (таким чином, відповідно до законодавства, він формально залишився на своїй посаді), а в.о. глави правління став Микола Чернотицький – член правління. Аласанія є головою правління НСТУ з 13 квітня 2017 року. Згідно з контрактом, він повинен працювати на цій посаді чотири роки. Рішення про звільнення було ухвалене наглядовою радою після того, як 31 січня вони заслухали звіт про роботу громадської організації при НСТУ, через яку йшло донорське фінансування деяких телепроектів. У звіті йшлося про ознаки корупції.
Однією з причин звільнення Аласанії стало делегування ключових виконавчих функцій так званому директорату (виконавчому директору, його заступникам та директорам департаментів) – паралельній правлінню виконавчій структурі на чолі з виконавчим директором, який був другою людиною в компанії з більшим обсягом повноважень, ніж у членів правління. За 15 місяців (з липня 2017 по жовтень 2018) на оплату діяльності дублюючих органів було витрачено понад 8 млн гривень. 4 березня, після ліквідації директорату та запровадження нової структури НСТУ, компанію залишив виконавчий директор Олександр Лієв – фігурант низки скандалів із ознаками корупції.
Фото: НСТУ