18 квітня члени президентської частини Національної ради з питань телебачення і радіомовлення на своєму засіданні відмовилися оголосити радіоконкурс для розвитку ФМ-мереж суспільних радіостанцій. Це питання було зняте з порядку денного головою регулятора Юрієм Артеменком через відсутність так званої стратегії з розподілу вільних радіочастот.
Ініціатором внесення до порядку денного оголошення конкурсів для суспільних радіостанцій був член Нацради Олег Черниш, призначений парламентом. Це була п’ята спроба чиновника. У конкурсі, в якому може взяти участь радіостанція «Українське радіо», член відомства пропонував винести частоту в Івано-Франківську (100,4 МГц, 1 кВт); в конкурсі, в якому може взяти участь радіо «Промінь», виставлено 16 частот (15 обласних центрів і Маріуполь); у конкурсі для радіо «Культура» – 7 обласних центрів (Вінниця, Дніпро, Запоріжжя, Львів, Тернопіль, Кропивницький і Херсон).
Член президентської частини Нацради Сергій Костинський повідомив про готовність оголосити нові конкурси найближчим часом: «Я не підтримую спекуляції на тему суспільного мовника. Я є куратором напрямку радіомовлення в Україні. Після того, як ми підсумуємо всі конкурси, будуть винесені оголошення нових конкурсів на ті частоти, які є в резерві. Після цього ми зможемо ухвалювати державні рішення незалежно від першого або другого туру виборів. Ми є незалежним регуляторним органом. У наших пріоритетах, як я неодноразово казав, – будівництво мереж суспільних радіостанцій. Це станеться після цього конкурсу (Нацрада 18 квітня підбила підсумки конкурсу на місцеве радіомовлення. – Ред.). Не треба ловити мене на слові. Це станеться найближчим часом». Востаннє чиновник обіцяв виставити частоти на конкурс до кінця вересня 2018-го.
У порядку денному засідання Нацради 25 квітня питання оголошення радіоконкурсу відсутнє. Перша спроба оголосити конкурс для громадських радіостанцій у Олега Черниша була у вересні 2018-го, друга – 14 березня, третя – 28 березня, четверта – 11 квітня. Перші два рази президентська четвірка провалила голосування за оголошення конкурсу, пояснюючи це неготовністю «Суспільного» освоїти частоти в такому обсязі через недофінансування, два останні рази питання були зняті з порядку денного засідання через відсутність так званої стратегії з розподілу вільних радіочастот.
Основна частина частот, запропонованих на конкурс, – це анульовані в жовтні 2017-го частоти мовників «Радіогрупи УМХ» («Ретро ФМ», «Авто радіо» і NRJ). Загалом у резерві Нацради 36 ФМ-частот «Радіогрупи УМХ», з яких 22 – в обласних центрах.
Раніше «Телекритика» повідомляла, що 8 квітня в ефірі радіо «Промінь» член Нацради Сергій Костинський, який курирує питання конкурсів у відомстві, повідомив, що регулятор побудує загальнонаціональні ФМ-мережі суспільним радіостанціям тільки після будівництва ФМ-мереж радіостанцій «Прямий ФМ» і «Армія ФМ».
Нагадаємо, в мережі УР-1 з обласних центрів, крім Івано-Франківська, немає Одеси, в мережі «Променя» тільки два обласні центри (Луцьк і Дніпро), у мережі «Культури» – три обласні центри (Луцьк, Івано-Франківськ та Харків).
Фото: pixabay