Наглядова рада Національної суспільної телерадіокомпанії України звернеться до Служби внутрішнього аудиту НСТУ щодо перевірки фактів, наведених у зверненні ГО «Актуальна правда»,щодо можливих зловживань при працевлаштуванні осіб у НСТУ, які пов’язані з Олександром Лієвим, який звільнився 4 березня з посади виконавчого директора компанії. Служба має поінформувати наглядову раду про результати дослідження та надати рекомендації щодо можливих рішень наглядової ради. Про це йдеться у протоколі засідання наглядової ради від 25 березня, опублікуваному на сайті НСТУ.
У документі зазначено, що голова наглядової ради Світлана Остапа повідомила, що до ради надійшов запит від ГО «Актуальна правда» «щодо можливих зловживань при працевлаштуванні осіб у НСТУ, і є потреба звернутися до Служби внутрішнього аудиту щодо перевірки фактів, наведених у зверненні». Обговорення цієї скарги не відбувалося.
Як писала «Телекритика», громадська організація «Актуальна правда» 11 лютого звернулася до наглядової ради з проханням перевірити інформацію щодо Олександра Лієва, який, на думку організації, використовуючи своє службове становище, здійснив у 2017–2018 фіктивне оформлення на роботу низки працівників, які спільно із ним працювали в компанії «Зручно», директором якої є його дружина, або є його родичами. Як приклад організація навела працевлаштування трьох осіб: тестя Сергія Голика, зареєстрованого в Чернівцях, виховательки дітей Лієва Ольги Величко та Роксани Романюк, приятельки дружини Лієва.
Світлана Остапа в коментарі «Телекритиці» на початку березня повідомила, що родичам керівників компанії «не заборонено працювати» в НСТУ. Після публікації «Телекритика» отримала відповідь від НСТУ на цей запит, в якому нашому виданню було відмовлено в підтвердженні інформації щодо працевлаштування через захист персональних даних.
Крім цього, наглядової радою були розглянуті інші листи зі скаргами. Наглядова рада отримала від телепродюсера та режисера Олександра Зиріна звернення стосовно можливих зловживань правління НСТУ під час закупівлі та продажу прав на трансляцію Чемпіонату світу з футболу 2018 (перейшли групі «Інтер»). Від профспілки радіо наглядова рада отримала скаргу щодо умов оплати праці працівників радіо. Ці звернення також будуть спрямовані для вивчення до Служби внутрішнього аудиту.
Нагадаємо, Служба внутрішнього аудиту НСТУ була створена рішенням наглядової ради в липні 2018-го, її очолює Наталія Степанова – екс-головний аудитор Держкомтелерадіо – акціонера НСТУ. Штат служби складається з 12 осіб.
Як писала «Телекритика», однією з причин дострокового звільнення Зураба Аласанії з посади голови правління НСТУ стало делегування ключових виконавчих функцій так званому директорату (виконавчому директору, його заступникам та директорам департаментів) – паралельній правлінню виконавчій структурі на чолі з виконавчим директором, який фактично перетворився на другу людину в компанії з обсягом повноважень більшим, ніж у членів правління. За 15 місяців (з липня 2017 до жовтня 2018) на оплату діяльності дублюючих органів було витрачено понад 8 млн гривень. 4 березня, після ліквідації директорату та запровадження нової структури НСТУ, виконавчий директор Олександр Лієв звільнився за власним бажанням.
Фото: НСТУ