Національна поліція і Національна спілка журналістів України домовилися про відкриття нового каналу для повідомлень про правопорушення щодо журналістів – окремої електронної пошти Департаменту захисту інтересів суспільства і держави Національної поліції України. Про це повідомляється на сайті НСЖУ.
Повідомлення, відправлені на адресу dzisd_media@police.gov.ua потраплять у департамент, який оперативно супроводжує кримінальні провадження щодо правопорушень, учинених проти журналістів. Ця «гаряча лінія» дозволяє працівникам ЗМІ залучати додаткову увагу до заяв про перешкоджання їхній діяльності, з якими журналісти звертаються до відділів поліції на місцях. Крім того, у головному управлінні кожної області в органах дізнання і в слідчих підрозділах визначені особи, відповідальні за розслідування злочинів проти журналістів.
За даними Національної поліції, зі 173 кримінальних проваджень, пов’язаних з перешкодою законній професійній діяльності журналістів, за якими розпочато досудове розслідування у 2020 році, 132 провадження розслідуються за статтею 171 Кримінального кодексу України (перешкоджання законній професійній діяльності журналістів), а 41 провадження – за статтею 345-1 (погроза або насильство щодо журналіста).
Нагадаємо, за 10 місяців 2020 року в Україні зафіксовано 184 порушення свободи слова. Основним трендом залишається фізична агресія щодо журналістів, на яку припадає майже 80% всіх порушень.
Читайте також:
Головний редактор видання «Альтернатіва.орг» заявив про побиття
Журналістка заявила, що в селі під Києвом на неї напали поліцейські
У Києві напали на сценариста і співведучого «Телебачення Торонто»
Фото: «Вікіпедія»
Підписуйтесь на «Телекритику» у Telegram та Facebook!