У момент затримання Сергій Єфімов знімав затримання учасників бійки, перебуваючи в гущі подій. Раптово, йому заламали руки і повалили на землю. Оператор намагався пояснити поліцейським, що у нього є при собі посвідчення журналіста, але на це ніхто не звернув уваги.
«З камерою я фактично опинився в епіцентрі подій, знімав затримання правопорушників. І раптом почув: «Пакуйте і його». На собі мав бейдж, на якому чітко було вказано, що я журналіст. Також при собі мав журналістське посвідчення, про що неодноразово сказав поліцейським. Але правоохоронці не звертали уваги і не мали бажання перевіряти документи», – розповів Сергій.
На цьому митарства оператора не закінчилися. Разом із іншими затриманими його повезли до відділку, обшукали і навіть намагалися оформити як правопорушника. Врятувало Сергія Єфімова втручання колег, які зателефонували в поліцію і пояснили, що серед затриманих опинився журналіст. У результаті поліцейські вибачилися перед оператором і попросили не роздувати ситуацію. Але на неї вже відреагували в Національній спілці журналістів України.
«Які б пристрасті не вирували на стадіонах або на мітингах, але поліцейські повинні докладати зусиль для допомоги працівникам ЗМІ, а не для їх «нейтралізації» до з’ясування всіх обставин. Автозак сьогодні наш колега Сергій Єфімов порівнює з кийком беркутівця, який трощив його телекамеру під час Євромайдану. Тому вимагаємо належного службового розслідування і реагування, щоб журналісти не ставали жертвами агресії з боку поліцейських», – заявив голова НСЖУ Сергій Томіленко.
Нагадаємо, нещодавно під час акції протесту «Національного корпусу» біля стін заміської резиденції Сергія Льовочкіна від рук силовиків постраждав журналіст Gazeta.ua Назарій Мазилюк.