Як повідомляє видання New Scientist, це вже другий великий витік у соцмережі після скандалу з Cambridge Analytica.
Працівники університету збирали інформацію через застосунок myPersonality, яке дає змогу пройти психологічний тест і отримати миттєві результати. Потім користувачеві соцмережі пропонувалося ділитися з авторами проекту відповідями і особистими даними з профілю.
Повідомляється, що понад шість мільйонів осіб пройшли тести в застосунку і близько половини користувачів погодилися поділитися з проектом даними зі своїх акаунтів в Facebook. Дані містили вік, стать, місце розташування, результати тестів й інші подробиці.
Потім автори застосунку зібрали ці дані, зробили їх анонімними і помістили на сайт, щоб інші дослідники могли ними скористатися. Так була створена «одна з найбільших баз даних досліджень у сфері соціальних наук».
Все о скандале вокруг Facebook (ОБНОВЛЯЕТСЯ)
Протягом чотирьох років увійти на сайт, де розмістили дані учасників тесту, міг кожен охочий. Як відзначило New Scientist, для отримання пароля потрібно менше хвилини і один пошук у пошуковому сервісі.
Facebook почав вивчати myPersonality і багато інших застосунків на платформі після скандалу з витоком даних 50 мільйонів користувачів, у тому числі самого Марка Цукерберга. 7 квітня соцмережа призупинила дію застосунку для психологічних тестів.
Загалом же у рамках розслідування можливого зловживання даними користувачів Facebook призупинив роботу майже 200 застосунків, що мають доступ до даних великої кількості користувачів.