Зі сліів начальника Департаменту кіберполіції Національної поліції Сергія Демедюка, операція стартувала по всій країні та триватиме до кінця місяця. Про це повідомляється на офіційній сторінці Кіберполіції у Facebook.
РОЗПОЧАТО ОПЕРАЦІЮ «ПІРАТИ» ДЛЯ ПРОТИДІЇ ПОРУШЕННЯМ У СФЕРІ АВТОРСЬКОГО ПРАВАОперація «Пірати» стартувала сьогодні, 8…
Опубліковано Департамент кіберполіції Національної поліції України Понеділок, 8 квітня 2019 р.
Сергій Демедюк зазначив, що пірати не зацікавлені в наданні громадянам безкоштовного доступу до перегляду відеотворів. Основною їхньою метою є отримання грошей за розміщення рекламних оголошень на піратських ресурсах. Такий заробіток може стартувати від $500 на місяць із одного сайту. При цьому, немає гарантії того, що цей ресурс не містить шкідливого програмного забезпечення.
Зазначається, що для ефективної протидії піратству Національна поліція налагоджує державно-приватне партнерство. Так, на сьогодні вже підписано низку меморандумів про співпрацю з лідерами медіаіндустрії та громадськістю: телегрупами StarLightMedia, «Медіа Групою Україна», «1+1 медіа», Discovery Networks, а також Асоціацією музичної індустрії України та Українською антипіратською асоціацією, яка представляє в Україна інтереси найбільших світових медіакорпорацій.
Тому Кіберполіції закликає правовласників звертатися з повідомленнями про порушення їхніх авторських прав. Для цього фізичні особи та представники юридичних осіб можуть використовувати форму зворотного зв’язку на сайті Кіберполіції.
«Ми повинні навчитися поважати інтелектуальну працю, адже на перший погляд, перегляд відеоплівки на піратському ресурсі нічим не загрожує безпеці суспільства, однак водночас такі дії провокують зловмисників в обхід законодавства порушувати права інших громадян, чиєю власністю і є ці стрічки. Тому культура оплати авторського відео та аудіоконтенту онлайн має розвиватися в Україні», – зазначив Демедюк.
У кіберполіції зазначають, що в 2019 році вже припинили діяльність 100 піратських онлайн-кінотеатрів. Адміністраторів цих ресурсів викрито на території Львівської та Закарпатської областей, а також у Києві.
Відзначимо, 4 квітня Міністерство економічного розвитку (МЕРТ), а саме – Департамент інтелектуальної власності – і антипіратська ініціатива «Чисте небо» підписали меморандум про співпрацю з метою вдосконалити законодавство, обмінюватися інформацією і відстежувати піратів.
Нагадаємо, 27 березня в МЕРТ призначили інспекторами з питань інтелектуальної власності сімох посадових осіб міністерства, до обов’язків яких належить накладати протоколи про адміністративні порушення в частині процедури блокування нелегального контенту в інтернеті. До цього в міністерстві 2 роки відмовлялися впроваджувати інспекторів. Закон «Про державну підтримку кінематографії в Україні», який набув чинності 26 квітня 2017 року, передбачає адміністративні штрафи в розмірі 8,5–34 тис. грн (від 500 до 2000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян) за поширення піратського контенту.
Фото: pixabay