Національна рада з питань телебачення і радіомовлення 5 грудня ухвалила рішення про створення сьомого загальнонаціонального мультиплексу (МХ-7) ефірного цифрового телебачення стандарту DVB-T2, оператором якого стане державний Концерн радіомовлення, радіозв’язку та телебачення (КРРТ).
Ємність мультиплексу МХ-7 складе десять телеканалів. У Суспільного мовника буде можливість транслювати крім своїх телеканалів також і радіостанції: «Українське радіо», «Радіо Промінь» і «Радіо Культура». МХ-7 буде працювати у діапазоні 174-230 МГц і охопить 158 населених пунктів України, крім територій з особливим режимом мовлення (в ООС частоти даного діапазону вже зайняті).
Національна рада для технічної розробки і побудови цієї телемережі повинна надати Концерну РРТ її технічні характеристики згідно з висновками Держцентру радіочастот. За п’ять місяців до введення у дію загальнонаціональної цифрової телемережі МХ-7 Концерн РРТ має поінформувати про це Нацраду для подальшого прийняття нею рішення про оголошення конкурсу на мовлення у мережі МХ-7.
За словами члена Нацради Олександра Ільяшенка, який курував це питання, регулятору це потрібно для того, щоб своєчасно оголосити і провести конкурс на місця в мультиплексі.
В.о. генерального директора Концерну РРТ Сергій Микрюков сподівається, що у конкурсі візьмуть участь не тільки мовники державного і суспільного мовлення, а й комерційні телеканали. Також він зазначив, що Суспільному мовнику через Міністерство фінансів поступлять гроші на оплату послу Концерну РРТ не раніше березня 2020 го, після чого буде запущена процедура закупівель послуг для КРРТ.
Зазначимо, у 2018-му повідомлялося, що бюджет будівництва нового мультиплексу становить 300 млн грн. У минулому році Концерну РРТ відмовляли у держдотації на будівництво мультиплексу.
Нагадаємо, решта мультиплексів зайнята провайдерами «Зеонбуд» (МХ1, МХ2, МХ3, МХ5) та «Ефір» (МХ6). 14 листопада регулятор ухвалив рішення замовити у Держцентру радіочастот прорахунок частот для компанії «Ефір» у 166 населених пунктах для мовлення у стандарті DVB-T2 у загальнонаціональному цифровому багатоканальному мультиплексі МХ-6. Ця компанія змінює застарілу технологію ефірного мобільного телебачення DVB-H на DVB-T2.
Фото: Pixabay
Підписуйтесь на «Телекритику» у Telegram та Facebook!