Нацрада 3 квітня отримала відповідну заяву Тараса Аврахова. Він залишив наглядову раду за власним бажанням через те, що обіймає посаду керівника держпідприємства «Укртелефільм». Першого разу питання виключення Аврахова пропонувала розглянути заступник голови Нацради Ольга Герасим’юк на засіданні 28 березня. Регулятор 15 лютого отримав звернення журналіста Данила Мокрика про те, що Тарас Аврахов є держслужбовцем, а, згідно з положенням про наглядову раду НСТУ, член наглядової ради не може обіймати посади держслубовця. Однак питання було перенесене на тиждень через бажання голови Нацради Юрія Артеменка заслухати пояснення Аврахова.
Нацрада отрмала лист-підтвердження від Державного комітету телебачення і радіомовлення України, якому підпорядковується «Укртелефільм»: Тарас Аврахов 16 липня 2018 року наказом голови Держкомтелерадіо обійняв посаду генерального директора «Укртелефільму», з ним було укладено контракт. До цього повідомлялося, що Аврахова з грудня 2017-го рішенням Держкомтелерадіо було призначено головою комісії з перетворення «Укртелефільму» з державного підприємства на публічне акціонерне товариство. Відповідно до наказу, реорганізація «Укртелефільму» мала завершитися до 31 березня 2018 року. Тоді ж повідомлялося, що Тарас Аврахов виконує обов’язки на громадських засадах.
Тарас Аврахов є держслужбовцем, а, згідно з положенням про наглядову раду НСТУ, член наглядової ради не може обіймати посади держслубовця
На засіданні Нацради 4 квітня була присутня з цього питання голова наглядової ради Світлана Остапа, яка повідомила, що в наглядовій раді знали, що він голова ліквідаційної комісії, а про те, що став гендиректором підприємства, дізналися з повідомлення Данила Мокрика в Facebook.
Тарас Аврахов був делегований до складу наглядового органу НСТУ депутатською групою «Воля народу», до цього був гендиректором ТРК «Ера», Національної радіокомпанії України (влилася в НСТУ). Тепер ця депутатська група має висунути іншу кандидатуру для входження в наглядову раду суспільного мовника, з відповідним листом Нацрада планує звернутися до «Волі народу».
Таким чином у наглядовій раді НСТУ уже друге вакантне місце – в жовтні 2017 року з наглядової ради вийшов за власним бажанням Віталій Портніков – представник партії «Народний фронт», яка досі не призначила заміни. У грудні 2017-го наглядову раду залишив медіаюрист Тарас Шевченко, його замінив Олександр Павліченко, представник Харківської правозахисної групи, виконавчий директор Української Гельсінської спілки з прав людини. Шевченко був обраний до наглядової раду НСТУ від правозахисних організацій на спеціальній конференції, Павліченко посів друге місце на цій конференції.
Нагадаємо, в «Укртелефільмі» звільнили 96% працівників, держкомпанія мала увійти до НСТУ як продакшен у 2017 році, але питання переносилося через скандали навколо житлового комплексу, побудованого на його території. 7 лютого екс-директору «Укртелефільму» детективи НАБУ оголосили підозру в завданні 70 млн збитків. За версією слідства, колишній керівник «Укртелефільму» узмові з приватними особами вчинив відчуження на користь третіх сторін майнових прав на 67 об’єктів нерухомого майна (квартири, нежитлові приміщення, паркомісця).
Фото: НСТУ