Документалка називається Bellingcat: Truth in a Post-Truth World і не тільки розповідає про найзнаменитіші веб-розслідування групи, а й нагадує про те, скільки важливої інформації розміщено у вільному доступі в мережі. І люди, які виявляють такі вразливості, не завжди використовують їх на благо суспільства, на відміну від героїв фільму.
«Індустрія медіа переживає тектонічний зсув, і група волонтерів може мати більшу владу, ніж будь-який загартований репортер», – цитує Wired режисера фільму Ханса Пула. Він розповідає, що з точки зору кінематографії знімати було непросто: «Це лише п’ятеро хлопців за комп’ютерами. Тож центральною драмою фільму Truth in a Post Truth World стали не стосунки між членами Bellingcat (вони просто спілкуються через Slack) або чиясь конкретна особистість, а виявлені ними факти».
«Двоє головних експертів фільму, Джей Розен (журналістика) та Клер Вордл (соцмережі і технології) детально пояснюють, як пов’язані занепад індустрії медіа, походження культури “фейковий новин”, психологія обробки інформації людським мозком і медіаграмотність в цифрову епоху, – розповідає Hollywood Reporter. – [Ханс] Пул не заглиблюється в помилки чи прорахунки колективу (можливо, таких і не було), але таке упущення суперечить підходу Bellingcat до прозорості роботи. Цікаво, що сім’ї основної команди Bellingcat думають про все що відбувається, зокрема й той факт, що Путін вважає їх загрозою?» (Bellingcat провели ряд розслідувань, що пов’язують міжнародні злочини з Кремлем, і були одними з перших, хто представив докази російського походження «Бука», з якого був збитий малайзійський «Боїнг» над Донбасом. – Ред.)
Раніше фільм уже демонструвався на Міжнародному фестивалі документального кіно в Амстердамі.
Нагадаємо, нещодавно Facebook розблокував сторінку проекту Russia Today (RT) In the Now, а також інші проекти Maffick Media.
Фото: Submarine 2019