Наглядова рада доручила Комітету з питань призначень та винагород посадових осіб, що функціонує при НСТУ, підготувати зміни до Положення про конкурс на посаду голови та членів правління та Умов проведення конкурсу на зайняття вакантної посади голови правління НСТУ на наступне засідання наглядової ради. Про це йдеться у протоколі засідання наглядової ради від 25 березня, яке опублікували на сайті НСТУ.
Дата нового засідання не була озвучена – зазвичай наглядова рада збирається раз на 2-3 тижні. Член наглядової ради Ігор Хохич зазначив, що наглядовій раді потрібно визначити певну дату оголошення конкурсу на посаду голови правління. Голова наглядової ради Світлана Остапа повідомила, що на наступному засіданні наглядової ради буде визначено дату оголошення конкурсу.
Член наглядової ради Євген Глібовицький поінформував про «проведені зустрічі з експертами з корпоративного управління» та про те, що вони «готові включитися у роботу» після оголошення конкурсу на посаду голови правління. Про яких саме експертів з корпоративного права йдеться, не повідомляється. У протоколі вказано, що на минулому засіданні наглядової ради секретар Вадим Міський звернувся до правління з проханням оплатити послуги експертів, наголосивши, що «це необхідно зробити, а не чекати, що донори оплатять роботу експертів».
Глібовицький також повідомив, що від експертів «було отримано кілька порад» стосовно оголошення конкурсу на посаду голови правління. Одна з порад стосується того, як виглядатиме цей конкурс для майбутніх кандидатів на посаду. «Кандидати, які очолюють великі корпорації, на сьогодні мають роботу. Потрібно продумати, як отримати сильний пул кандидатів після оголошення конкурсу. Експерти рекомендують не оголошувати конкурс до закінчення парламентських виборів в Україні. Посада голови правління може передбачати значний рівень політичного тиску», – йдеться в протоколі.
Якщо компанією керуватиме людина з великим досвідом і отримувати велику зарплату, а ведучий буде отримувати 5–6 тисяч гривень, то це не дасть результату у розвитку «Суспільного».
Також Євген Глібовицький запропонував наглядовій раді змістити дату розірвання контракту з головою правління «для того, щоб мати можливість оголосити конкурс на посаду голови правління після закінчення парламентських виборів». На думку Глібовицького, у кваліфікаційні вимоги на посаду голови правління потрібно внести пункт про «досвід керування корпорацією з великою кількістю підлеглих та з мільйонними оборотами», також у контракті з новим керівником має бути прописана градація зарплат. В’ячеслав Козак зауважив, що під час проведення минулого конкурсу на посаду голови правління в країні були чергові вибори, але це не завадило конкурсу.
Тарас Аврахов зазначив, що «він розуміє логіку підходу до визначення оплати праці голови правління». «Зараз існує великий розрив у заробітній платі між керівництвом і підлеглими. Якщо компанією буде керувати людина з великим досвідом і отримувати велику зарплату, а ведучий буде отримувати 5-6 тисяч гривень, то це не дасть результату у розвитку «Суспільного». Це системне питання, не можна побудувати систему тільки на одній зарплаті голови правління та членів правління», – зазначається в повідомленні.
Крім цього, Світлана Остапа повідомила на засіданні, що директор юридичного департаменту НСТУ Максим Дорофєєв на запит наглядової ради щодо наявних судових рішень станом на 22 березня надав відповідь, що є три судові провадження про скасування рішення наглядової ради від 31 січня щодо дострокового припинення контракту з головою правління:
- першу справу розглядає Шевченківський районний суд міста Києва, суддя Тамара Пономаренко, за позовом Зураба Аласанії до НСТУ, членів наглядової ради Тетяни Лебедєвої та Світлани Остапи; третіми особами вказані В’ячеслав Козак, Олексій Панич та Вадим Міський; у справі відкрито провадження, судове засідання призначене на 12 квітня;
- другу справу в цьому ж суді розглядає суддя Дмитро Мальцев за позовом Євгена Глібовицького до НСТУ, третя особа – Зураб Аласанія; Глібовицький вимагає визнання протиправними та скасувати рішення наглядової ради щодо розірвання контракту з Аласанією;
- третю справу розглядає господарський суд міста Києва; позов подав до НСТУ (третя особа – Зураб Аласанія), як і в другому випадку, Євген Глібовицький (з тією ж метою).
Член наглядової ради НСТУ Тетяна Лебедєва звернулася до правління з проханням надати документи щодо судових позовів членам наглядової ради.
Нагадаємо, 31 січня наглядова рада НСТУ ухвалила рішення про дострокове припинення контракту з головою правління Зурабом Аласанією посилаючись на пункт про «недостатню кваліфікацію». 12 лютого наглядова рада НСТУ ухвалила рішення, яким встановила дату розірвання контракту з Зурабом Аласанією 6 травня.
Як писала «Телекритика», однією з причин звільнення Аласанії стало делегування ключових виконавчих функцій так званому директорату (виконавчому директору, його заступникам та директорам департаментів) – паралельну правлінню виконавчу структуру на чолі з виконавчим директором, який фактично перетворився на другу людину в компанії з обсягом повноважень більшим, ніж у членів правління. За 15 місяців (з липня 2017 до жовтня 2018) на оплату діяльності дублюючих органів було витрачено понад 8 млн гривень. 4 березня, після ліквідації директорату та введення нової структури НСТУ, мовника залишив його виконавчий директор Олександр Лієв – фігурант низки корупційних скандалів.
Фото: НСТУ