Я вас попереджала, що в нинішньому сезоні на «Новому каналі» очікується щось незвичайне – розважальний проект, присвячений гіпнозу. Формат для нашого телебачення новий і незвіданий, так що ми з Мусею дуже зраділи можливості побачити, як проходять зйомки цього шоу, і отримали масу емоцій, правда, трохи суперечливих.
А тепер прошу прибрати від екранів всіх скептиків, тому що далі мова піде про дивовижні можливості гіпнозу – явище, яке до кінця не визнано і не перевірено наукою.
![](http://images.telekritika.ua/f4ad2d3c6e9434314075f8adf34fbcf0.jpg)
Всі фото – Євгена Петрученко
![](http://images.telekritika.ua/30f3682b4b4fdc5ab62c7f209189e7f1.jpg)
Лавіка і Олександр Лещенко, як виявилося, сильно гіпнабельні…
![](http://images.telekritika.ua/957d84f5a18aa4e38e7a8d6fe4ece2c2.jpg)
А Віталій Козловський та Ірина Білик під чари не потрапляють. Або просто не хочуть потрапляти. На шоу це відбувається лише з доброї волі!
В інших випусках, як мені розповіли, на гачок до менталіста попалися Дмитро Коляденко…
Фото: прес-служба «Нового каналу»
…і Микола Тищенко
Фото: прес-служба «Нового каналу»
«Для організму гіпноз навіть корисний»
![](http://images.telekritika.ua/04148310282c810d0173b1ebc9f13302.jpg)
Зірки у відключці – вечір вдався!
– Для організму, для психіки це навіть корисно, але тільки якщо у людини немає ніяких психологічних розладів у вигляді панічних атак, різних проявів шизофренії, – заспокоїв Мусю Володимир Єфімов. – Природно, ми відбираємо людей, які в першу чергу психологічно здорові. Під час гіпнозу організм відновлюється фізіологічно і, відповідно, емоційно, тобто це таке гарне перезавантаження організму.
![](http://images.telekritika.ua/95dcdac23e9c746d6469f2ca2ed1ea75.jpg)
Володимир Єфімов говорить, що бувають люди, які чинять опір гіпнозу, але навіть їх можна ввести в цей стан. Наш менталіст воліє робити все тільки за згодою випробовуваних
– Пане Володимире, розкажіть в двох словах, що відбувається з мозком у момент гіпнозу?
– Ми працюємо саме з підсвідомістю, тобто тимчасово робимо так, щоб свідомість притупилася – і людина вже в цьому стані бачить ті образи, які я йому диктую, сприймає їх як свої.
– А навіщо ви змушували випробуваних, наприклад, стискати руки, дивитися в одну точку?
– У цій справі є багато нюансів, таких як концентрація уваги, шокові методи… Все це допомагає людині увійти в цей стан. Це інструменти, що дозволяють обдурити свідомість.
![](http://images.telekritika.ua/0a4937e0863f3fb5ac5557708569ec6c.jpg)
– Я завжди думала, що для гіпнозу потрібна більш інтимна обстановка, а тут камери, безліч людей. Як ви справляєтеся?
– Природно, люди, яких ми відібрали, добре піддаються гіпнозу. Я їх заздалегідь загіпнотизував. І у мене є певне слово, за яким я їх занурюю. Цього ніхто не бачить, це кухня, яка залишається за кадром.
![](http://images.telekritika.ua/bd01005e3f59fc74b8bdebdcdd4af74b.jpg)
«Всі навколо повинні спати, але не на роботі…»
![](http://images.telekritika.ua/9ecc3ee974d76841cc1028dec0eab059.jpg)
«Ну як відчуття? Виспалися?»
До речі, кажуть, що п’ять хвилин під гіпнозом дорівнює тижневій відпустці. Непогано!
![](http://images.telekritika.ua/c757289a4b516ef384a7dc6f55e7bff4.jpg)
Ірина Білик готова протистояти гіпнозу
– Я давно знайома з гіпнозом – десь з 1990-го року, – говорить Ірина Білик. – На запрошення організаторів я ходила на сеанси Кашпіровського, була на зборах Аллана Чумака і бачила, що на багатьох людей гіпноз діяв, а на мене – ні. З того часу я, до речі, дуже впевнена в собі в цьому плані і думаю, що іноді і сама можу вводити людей в транс. Ось бувають у інших артистів «ледачі зали», які слабо реагують на все, а варто мені сказати: «Підняли ручки» – і весь зал слухається.
«Я буду рада, якщо люди замість поганих новин дивитимуться це чудове шоу»
– Як людина, на яку не діє гіпноз, можете припустити, як люди себе відчувають в цьому стані?
– Думаю, що це схоже на кохання. Тому що, коли людина закохується, вона ніби потрапляє під гіпноз. І артисти вміють в себе закохати… Ти робиш все, що тобі кажуть, адже довіряєш людині, віриш їй. Загалом, я порівняла б цей стан з величезною любов’ю. І ви помітили, що сьогодні в залі не було жодного сумного обличчя. Вважаю, що Україна зрадіє цьому шоу, тому що воно трошки відверне від сумних думок.
– Ви дійсно вірите, що все це було досягнуто завдяки менталісту Володимиру Єфімову?
– Я неодноразово приймала участь в різних веселих шоу. Програма спрямована на підняття настрою у людей. І мені абсолютно все одно, підготовлено це, зрежисоване або дійсно була частка професіоналізму. А вона була, тому що, як я розумію, Володю запросили сюди не тому, що він – гарний чоловік, а тому що він все-таки дещо вміє в цьому житті, він – професіонал. Тому я буду рада, якщо шоу затримається на екранах і люди замість того, щоб дивитися погані новини, будуть дивитися цей чудовий проект.
![](http://images.telekritika.ua/885f23f92b31ef1c86aba38f18954b3e.jpg)
Крупний план співачки теж діє гіпнотично
![](http://images.telekritika.ua/a3904b08706959de8a30b7a7e8bd968c.jpg)
– Коли ти сам як гіпнотизер і тримаєш в напрузі три тисячі чоловік в залі протягом двох годин, ділишся з ними своїми емоціями, то на тебе самого це не діє, – заявляє Козловський. – Гіпнотизер гіпнотизера не загіпнотизує.
– Так, Володимир говорив, що артисти в якійсь мірі теж гіпнотизують глядачів, тримають їх під контролем…
– Не тільки глядачів, а й себе, свої емоції Я ж себе теж контролюю! Мені, наприклад, може, хочеться почухати себе в недозволених місцях при людях, але я цього не роблю. Все одно свої думки ми контролюємо!
«Люблю людей, які в адекваті і можуть себе контролювати»
– Ось тут показували відео з гіпнозом. Для багатьох це стало несподіванкою. Як ви ставитеся до такого роду розіграшів?
– Підозріло. Після першого розіграшу в моєму житті (дуже жорсткого, з розбитими машинами, з циганами) у мене навіть з’явилися фобії. Я люблю людей, які в адекваті і можуть себе контролювати. Тому в таких ситуаціях веду себе досить відчужено. Можу над цим посміятися, але самому бути до цього причетним не хочу.
– Ви раніше стикалися з тими ж циганами, з вуличними так званими гіпнотизерами і магами?
– Ніколи не зустрічав такого. Більш того, ніколи в це не вірив і на собі нічого подібного не пробував. Після сьогоднішнього дня я трохи змінив своє ставлення. Я – скептик, завжди думав: «Ну як так можна – потрапити під вплив?» Однак сьогодні реально переконався в тому, що деякі люди піддаються.
![](http://images.telekritika.ua/ece87a07c6ae1f6c59a7853bf36365e0.jpg)
Якщо Володимир Єфімов і не гіпнотизер, то вже точно прекрасний шоумен!