Інститут масової інформації (ІМІ) оприлюднив список надійних джерел, які публікують правдиву інформацію про події в Білорусі. Наводимо список повністю.
TUT.BY – найбільший інформаційний портал Білорусі, який охоплює 67% усіх інтернет-користувачів Білорусі. На порталі працює професійна команда, яка подає інформацію з дотриманням усіх журналістських стандартів. Завдяки цьому портал незмінно є в лідерах моніторингу стандартів інформаційної журналістики MediaIQ.
БелаПАН–найстаріше інформаційне агентство Білорусі, створене в 1991 році. Має репутацію незалежного, вірогідного та оперативного джерела інформації.
Naviny.by – перша білоруська інтернет-газета, проєкт інформаційної компанії БелаПАН, розповідає про найважливіші події в країні та світі. Охоплення білоруської аудиторії – 8,29%.
Onliner.by – один з найпопулярніших білоруських ресурсів, який спочатку розміщував інформацію про цифрову техніку, має також каталоги різної техніки, форум, але вже кілька років портал посідає фактично друге місце після TUT.BY в інформаційному полі.
Euroradio – незалежна радіостанція і мультимедійний портал, основна мова мовлення і текстів білоруська, але існує російськомовна версія сайту. Мовлення ведеться з Варшави, журналісти працюють у Мінську, є акредитований кореспондентський пункт. Висвітлює суспільно-політичні події, культуру.
Наша Нiва – видання підтримує білоруські національні культуру і мову. Є розділ російською мовою. Першими з білоруських медіа запровадили платну підписку.
Салiдарнасць – медіа засновано 2006 року. Видання не має фізичної редакції, відстежує ключові політичні, економічні та суспільні події в Білорусі та світі.
CityDog.by – міський журнал (про Мінськ), з’явився 2012 року. Приділяє багато уваги проблемам міста і містян, соціальним темам, разом з містянами був змушений поглиблюватися у політику.
Svaboda.org – білоруська редакція Радіо Свобода.
Reform.by – медіапроект Федора Павлюченка і групи однодумців про реформи й зміни в Білорусі.
KyKy.org – позиціює себе як «розумний лайфстайл-журнал». KYKY існує з 2010 року.
The Village.by – міський сайт Мінська, розповідає місцеві новини.
Медиакритика – портал про тренди й події в медіа в країні та світі. Створено у 2012 році.
Белсат – білоруський телеканал, що мовить з Польщі. Єдиний незалежний телеканал у країні. Журналісти каналу працюють у Білорусі й постійно перебувають в епіцентрі подій. Телеканал не має акредитації в країні.
БАЖ – Білоруська асоціація журналістів, яка у вересні 2020 року відзначатиме своє 25-річчя. Єдина асоціація, яка захищає права незалежних журналістів і медіа, обстоює свободу слова. Веде моніторинг порушень прав журналістів та ЗМІ. Найоперативніші й точніші відомості про затриманих білоруських та іноземних журналістів. Сайт baj.by (заблоковано на території Білорусі). Працює телеграм-канал.
Нагадаємо: раніше повідомлялося, що НСЖУ виступила на підтримку білоруських колег.
Читайте також:
Ольга Хвоїн, БАЖ: «Дії міліції у Білорусі – це натуральний фашизм»
В Минске задержали украинского журналиста и волонтера
Білоруська асоціація журналістів закликала медійників подумати про свою безпеку
З Мінська депортували журналістів «Настоящего времени»
Фото: unsplash
Підписуйтесь на «Телекритику» у Telegram та Facebook!