Facebook на початку вересня збільшив список піратських сайтів для блокування при спробі користувачів розмістити посилання на них. Зокрема, о нього потрапили такі піратські ресурси, як LimeTorrents, YTS.lt, Torrentdownloads.me і Zooqle.com. Про це повідомляє українська антипіратська ініціатива «Чисте небо» з посиланням на TorrentFreak.
Facebook не наводить у своєму повідомленні конкретних причин блокування, але політика соціальної мережі зі стандартів спільноти прямо говорить про заборону користувачам публікувати матеріали, що порушують права інтелектуальної власності інших осіб.
У разі спроби розмістити посилання на піратський сайт видається таке повідомлення:
У випадку The Pirate Bay заходів було вжито ще в 2009 році. Тоді піратський сайт розмістив на своїх сторінках функцію «Поділитися в Facebook». Багато користувачів соціальної мережі відреагували позитивно і почали ділитися з друзями «наводками» на крадений контент. Незабаром соціальна мережа звернулася до сайту з пропозицією добровільно прибрати зі своїх сторінок функцію «поділитися», не дочекалася відповіді та заблокувала не лише цю функцію, а й будь-які посилання на сайт, зокрема й головну сторінку.
Залучення різних учасників екосистеми поширення контенту в боротьбу з порушенням права інтелектуальної власності часто дає хороші результати. Це і платіжні системи, і пошукові системи, і рекламодавці, і виробники тюнерів. Тиск на пірата з боку його В2В «суміжників» на сьогодні вважається більш швидким і ефективним шляхом захисту контенту, ніж робота з кінцевим користувачем.
«У роботі з порушниками прав інтелектуальної власності нам дуже допомагає соціально відповідальний бізнес, – каже керівник ініціативи «Чисте небо» Катерина Федорова. – Внутрішні правила і політики міжнародних компаній апріорі не бажають сприяти крадіжкам. Тому головним завданням правовласника в таких випадках є викриття піратів і повідомлення про порушення своїх прав. А як це зробити – допоможе ініціатива “Чисте небо”. На сайті https://legalcontentua.org у відкритому доступі є інструкція “Як захистити свої права”, де докладно описані необхідні дії правовласника в кожному конкретному випадку».
Нагадаємо, у середині вересня в Європі закрили піратський сервіс Xtream Codes, який охоплював 50 млн осіб.
Фото: pixabay