Сервіс, створений російським підприємцем Павлом Дуровим, налічує понад 200 мільйонів користувачів по всьому світу і входить до десятки найпопулярніших мобільних застосунків для обміну миттєвими повідомленнями.
Як повідомляє російський «Інтерфакс», представники регулятора заявили, що для повного блокування додатка Telegram знадобиться кілька годин (сьогодні вранці в Москві додаток Telegram все ще функціонував).
Тих, хто не боїться блокувань і думає, що їх з легкістю можна обійти за допомогою спеціальних додатків або VPN, поспішив засмутити глава Роскомнагляду Олександр Жаров.
«Заходи щодо різних інструментів для обходу блокування месенджера Telegram будуть вживатися відповідно до російського законодавства», – повідомив він «Інтерфаксу».
Агентство Reuters, кажучи про Роскомнагляд, використовувало слово watchdog, що в перекладі означає «сторожовий пес». І в цьому зневажливому порівнянні криється жахлива правда. Адже фактично, з Telegram хочуть зробити те ж, що й з іншими мессенджерами, а також з першим дітищем Дурова – соцмережею «ВКонтакте», яка вже давно контролюється російськими спецслужбами.
Примітно, що через блокування Telegram Кремль змушений користуватися старою доброю «аською», про яку мало хто з користувачів тепер згадає. Саме на ICQ будуть надсилатися запрошення на конференц-колл із прес-секретарем російського президента Дмитром Пєсковим, про що повідомила прес-служба Кремля через свій Telegram-канал.
Нагадаємо, Роскомнагляд ухвалив рішення, винесене в п’ятницю російським судом, про те, що Telegram має бути заблокований. Причиною стала відмова творців сервісу від надання в Федеральну службу безпеки Росії інформації, необхідної для декодування електронних повідомлень, що приймаються, передаються, доставляються і (або) оброблюються в месенджері.