Карантин, безсумнівно, вплинув на ринок IPTV/OTT: зріс загальний телеперегляд, збільшилося охоплення і в будні, й у вихідні, а також тривалість перегляду. Ми попросили Сергія Бойка, засновника і директора незалежного рейтингового агентства Big Data UA, прокоментувати ситуацію до пандемії та під час карантину і дати оцінку сучасному стану справ. У своєму блозі на «Телекритиці» Сергій Бойко також розповідає про зміни, які торкнулися розміщення реклами.
З моменту оголошення «жорсткого» карантину (нагадую, що це сталося 18 березня 2020 року, карантин введений спочатку по 19 квітня, але потім термін був продовжений до 22 травня) люди почали дивитися телевізор набагато більше. Цьому сприяли й припинення занять у школах і садках, перехід на віддалений спосіб роботи багатьох компаній, а також холодна весна, яка змушувала дотримуватися режиму самоізоляції абсолютну більшість людей, особливо у перші тижні карантину.
У результаті рейтинг телеперегляду за березень виріс до рівня січня і склав 5,6%, а середній час перегляду зріс майже на 1 годину у порівнянні з лютим і склав 4 години 33 хвилини (це був перший рекорд з початку 2020 року). На цьому зростання не закінчилося, і у квітні середній рейтинг телеперегляду склав вже 7,15%, щоденне охоплення зросло до 32,9%, а середній час перегляду збільшилася до 5 годин 12 хвилин.
У травні телеперегляд продовжував бити рекорди: було зафіксоване найвище охоплення за день – 34,9%, а загальний рейтинг телеперегляду досяг позначки 7,36%. А ось у червні (якщо бути точніше, то з кінця з 22 травня і протягом усього місяця), коли були пом’якшені карантинні обмеження, і погода нарешті порадувала теплом, надмірна глядацька увага до телебачення почала слабшати: загальний телеперегляд зменшився до 6,1% і середній час перегляду впав майже на пів години у порівнянні з травневим показником.
Що стосується реклами, то у березні рекламодавці зреагувати не встигли, тому їх поведінка була такою самою, як і до карантину. А ось у квітні деякі рекламодавці заявили про зняття реклами з телеканалів, що і сталося з середини квітня та у травні. Причиною було те, що для рекламодавців деяких категорій рекламні кампанії не були настільки результативними через карантинні обмеження, що вплинули на роботу торгових центрів, магазинів, бутиків, автомобільних салонів, турагентств і т.д. Однак у міру пом’якшення карантинних заходів реклама почала поступово повертатися на канали, але до «докарантинного» рівня поки що не дійшла.
Щодо рівня реклами можу сказати, що раніше кількість рекламних роликів на каналах, де ми вимірюємо рекламу (в основному це неефірні канали) була на рівні не менше ніж 5-7 роликів на годину. У квітні ця кількість скоротилася до 2-3 роликів на годину, а деякі канали взагалі зняли рекламні ролики у травні.
За моїми спостереженнями, зменшення обсягів реклами на телеканалах сприяло збільшенню телевізійного перегляду та середнього часу перегляду. Люди менше витрачали час на блукання з каналу на канал, що зазвичай відбувається під час демонстрації рекламних блоків, так що телеканалам слід замислитися над тим, скільки роликів показувати в одному рекламному блоці.
Читайте також:
Распроданість рекламних блоків на українському телебаченні досягла 77% – Ocean Media
Прекрасне майбутнє: чому варто рекламуватися на OTT-платформах
Digital + TV: 5 порад бізнесу, як зробити рекламу ефективною
Реклама и медиа: маленькие бренды захватывают рынок
Бренди готові платити за рекламу: що потрібно врахувати медійникам
Фото: pixabay.com
Підписуйтесь на «Телекритику» у Telegram та Facebook!