Як повідомляє The Guardian, чоловіки-журналісти, які працюють на території Вашингтона, в 91,5% випадків відповідають на коментарі інших своїх колег чоловічої статі, тоді як журналісткам доводиться докладати величезних зусиль, щоб їх почули під час онлайн-дискусії. Як зазначають аналітики, така ситуація спостерігається в мережі в еру правління Дональда Трампа.
Письменниця Ніккі Ашер із Університету штату Іллінойс, яка допомагала проводити дослідження, стверджує, що дебати в Twitter допомогли сформувати уявлення про політичну обстановку на інших веб-сайтах, і в результаті соцмережа могла ненавмисно маргіналізувати жінок-журналістів.
Дослідники проаналізували 2292 профілі в Twitter, які належать журналістам у Вашингтоні, що мають акредитацію в Конгресі США. Виявилося, що чоловіки набагато частіше твітять, відповідають на твіти один одного і в середньому мають удвічі більше підписників у соцмережі.
«Гендерні дисбаланси, присутні в стрічці Twitter, є ще одним прикладом, що показує, що жінки не отримують адекватного визнання або уваги за свою творчу працю», – йдеться в доповіді.
З огляду на важливість Twitter для успіху в політичній журналістиці, превалювання чоловічого думки над жіночою ставить журналісток у невигідне становище, йдеться в доповіді.
Дослідження було засноване на щомісячних даних Twitter, які були зібрані в 2017 році.
Найтривожніше, на думку аналітиків, полягає в тому, що чоловіки-журналісти посилюють свою присутність у соцмережі і майже завжди залучають до дискусії своїх колег однієї з ними статі, тоді як жінки-журналісти схильні більше взаємодіяти одна з одною.
У доповіді також зазначалося, що чоловіки з більшою імовірністю читатимуть повідомлення і коментарі чоловіків, що зрештою дає їм перевагу і більше шансів бути почутими. Ще один плюс журналістів чоловічої статі в тому, що вони можуть наповнювати свої акаунти твітами набагато частіше, тоді як жінки занадто зайняті, намагаючись проявити себе не тільки під час роботи в редакції, а й у домашніх справах.
«Жінки бачать меншу користь від часу, витраченого на “емоційно обтяжливу” платформу, вважаючи за краще приділяти увагу іншим робочим обов’язкам», – роблять висновок дослідники.